Świetlica – wydarzenia

Rok szkolny 2023/2024

„Moja przyroda – obserwuję, fotografuję” – zima 2024

Uczniowie klas I – VIII nadesłali liczne fotografie z zimowych obserwacji przyrodniczych. Można na nich zobaczyć dwa oblicza zimy: mroźnej i śnieżnej oraz przypominającej wiosenną aurę.
Należy podkreślić, że jesteście dobrymi obserwatorami i potraficie trafnie dokumentować najciekawsze zjawiska przyrodnicze. Zachęcamy do dalszych obserwacji przyrodniczych, gdyż przedsięwzięcie będzie kontynuowane.
Na uwagę zasługują zdjęcia następujących uczniów: Marii Stelmaszek kl. I a, Adama Sańko kl. III a, Oliwii Bagan kl. V b, Wojciecha Onoszko kl. V b, Karoliny Radulskiej kl. VII a. Uczniowie ci otrzymają pozytywne oceny z zachowania.

Bawimy się i uczymy w świetlicy

Rozstrzygniecie konkursu plastycznego „Wkrótce Święta” – 21 grudnia 2023 r.

Konkurs plastyczny „Wkrótce Święta” w naszej szkole wpisał się do kalendarza imprez i uroczystości szkolnych. W tym roku w konkursie wzięło udział 62 uczniów z kl. I – VIII. Młodzi artyści udowodnili, że znane są im tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia. W swoich pracach zaprezentowali niezwykle ciekawe i twórcze pomysły, zastosowali różnorodne techniki plastyczne. Organizatorka i autorka konkursu p. Jolanta Paruk podkreśliła, że konkurs sprzyja integracji środowiska szkolnego oraz wymianie doświadczeń i umiejętności plastycznych. Ogromna jest tu zasługa rodziców, którzy niejednokrotnie wspierają dzieci w artystycznych dążeniach.
Galę wręczenia nagród uświetnił występ instrumentalny ucznia kl. III b Antka Klima, który na trąbce pięknie zagrał kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Swoim występem wprowadził miły, świąteczny nastrój oraz zachwycił widzów.
Pani Jolanta Paruk podziękowała współorganizatorom uroczystości oraz sponsorom za wsparcie finansowe i materialne. Nasi sponsorzy to: SERVIRE Adam Kozłowski, Top Market, Bank Spółdzielczy, Biuro Serwis, Sp. z o.o. „Jaskółka”, Księgarnia „A kuku”.
Komisja konkursowa w składzie p. dyrektor Anna Andrzejewska, p. Agnieszka Czaplejewicz – Śpiewak i p. Jolanta Paruk oceniała prace w dwóch kategoriach kl. I – III i kl. IV – VIII. Laureatów konkursu oraz wszystkich uczestników uhonorowano dyplomami, nagrodami oraz słodkimi upominkami. Gratulujemy!
I MIEJSCE: Patryk Jóźwik kl. I a, Patryk Borowski kl. II a, Lena Rećko kl. II b, Amelia Kiejko kl. II b, Piotr Jóźwik kl. III a, Julia Normantowicz kl. III b, Antoni Klim kl. III b, Magdalena Radulska kl. IV a, Wiktoria Kiejko kl. IV b, Magda Borowik kl. V a, Karolina Januszkiewicz kl. VII a, Paulina Mojżyk kl. VII a.
II MIEJSCE: Maria Stelmaszek kl. I a, Aleksander Kiszło kl. I b, Dawid Apanowicz kl. II a, Jakub Makuła kl. II b, Marcelina Bruzgo kl. II b, Lena Gasperczyk kl. III a, Izabela Małoń kl. IV a, Lena Staranowicz kl. IV a, Kajetan Stupak kl. IV b, Julia Normantowicz kl. V a, Oliwia Bagan kl. V b.
III MIEJSCE: Aleksandra Natunewicz kl. I a, Lena Glebowicz kl. I a, Natalia Jurczenia kl. I a, Julia Dzienis kl. I b, Róża Rećko kl. I b, Gabriel Baranowski kl. II b, Marta Aurelia Babynko kl. III a, Krystian Horczakkl IV a, Julia Lewoniewska kl. IV b.
WYRÓŻNIENIE: Aleksandra Lingo kl. I a, Zuzanna Witulska kl. I a, Maja Maliszwewska kl. I a, Ada Gardziejczyk kl. I b, Damian Borowik kl. II a, Zuzanna Natunewicz kl. II b, Fabian Borys kl. II b, Marcelina Fiedorowicz kl. II b, Jakub Lewoniewski kl. II b, Zofia Mróz kl. III a, Karolina Szomko kl. III b, Kinga Walentynowicz kl. IV a, Iga Gardziejczyk kl. IV b, Aleksandra Normantowicz kl. V a, Amelia Januszkiewicz kl V a, Gabriel Korecki kl. V b, Julia Supronikkl VI a, Iga Małońkl VII a.
Wszystkim gratulujemy!

Moja przyroda – obserwuję, fotografuję. Jesień 2023

Uczniowie nadesłali fotografie z jesiennych obserwacji przyrodniczych, Po raz kolejny udowodnili, że są dobrymi obserwatorami otaczającej przyrody i potrafią dokumentować najciekawsze zjawiska. Zachęcamy do dalszych obserwacji przyrodniczych. W przyszłości nauczyciele świetlicy szkolnej nadal będą kontynuować przedsięwzięcie i zamieszczać fotografie na stronie internetowej szkoły.
Zdjęcia dostarczyli następujący uczniowie: Maria Stelmaszek kl. I a, Natalia Jurczenia kl. I a, Wiktoria Picewicz kl. I b, Adam Sańko kl. III a, Przemysław Leosz kl. III b, Wojciech Onoszko kl. V b, Tomasz Leosz kl. V b, Karolina Radulska VII a.

Spotkanie z bibliotekarką z Filii Bibliotecznej nr 1 w Sokółce – 19 grudnia 2023 r.

Dziś 19 grudnia 2023 roku w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty plastyczne. Z wielką radością dzieci powitały Panią Irminę, bibliotekarkę z zaprzyjaźnionej pobliskiej biblioteki. Przedświąteczny czas to okres w którym stajemy się bardziej kreatywni i chętni do tworzenia ozdób choinkowych. Wspólnie wykonaliśmy przepiękne papierowe aniołki, które z pewnością będą miłym akcentem w domach uczniów w tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Dzieci zawsze z chęcią ozdabiają drzewka bożonarodzeniowe własnoręcznie przygotowanymi ozdobami.
Dziękujemy wszystkim biorącym udział w warsztatach za zaangażowanie i chęć współpracy. Pani Irminie dziękujemy za przybycie oraz przeprowadzenie ciekawych zajęć.

Mikołajki w świetlicy – 6 grudnia 2023 r.

Andrzejki 2023 – 28 listopada 2023 r.

Dziś w naszej szkole z inicjatywy nauczycieli świetlicy, odbyło się andrzejkowe spotkanie. Do wspólnej zabawy i wróżb zaproszono dzieci z klas I-III oraz uczniów korzystających z opieki w świetlicy. W pięknie udekorowanej salce na gości oczekiwały wróżki i wróżbici z klasy 7a – członkowie koła PCK, którzy przybliżyli historię tej ludowej tradycji oraz przygotowali wiele ciekawych wróżb. Dzieci były bardzo ciekawe co ich czeka w przyszłości i chociaż to tylko zabawa, to wrażeń nie brakowało. Na zakończenie każdy dostał słodki upominek. Dzisiejsze andrzejki pokazały, że szacunek dla tradycji i obrzędów ludowych można doskonale połączyć z inspirującą zabawą, pozwalającą przenieść się w świat marzeń i fantazji.

Dzień pluszowego misia

Dzień Zdrowego Śniadania w świetlicy szkolnej – 8 listopada 2023 r.

Dnia 08.11.2023 roku dzieci ze świetlicy szkolnej brały udział w zajęciach promujących zdrowie. Od najmłodszych lat przyzwyczajamy do przestrzegania zasad zdrowego stylu życia i nabywania prozdrowotnych nawyków, gdyż troska o zdrowie jest bardzo ważna w codziennym życiu. Dzieci wysłuchały wiersza B. Lewandowskiej” „Na zdrowie”, rozwiązywały zagadki, dzieliły produkty na zdrowe i niezdrowe, analizowały piramidę zdrowia, ułożyły następujące hasła: „Jeśli chcesz żyć zdrowo, jadaj zawsze kolorowo”, „Jedz owoce i jarzyny, to najlepsze witaminy”.
Następnie kolorowały postacie z bajek, które mają związek ze zdrowym produktem, jakim jest miód. Na drugie śniadanie wypiły soczki, zjadły jogurty i owoce.

Dzień ziemniaka w świetlicy szkolnej – 19 października 2023 r.

W tym dniu uczniowie klas młodszych obchodzili Dzień Ziemniaka. Ta ulubiona przez dzieci uroczystość na stałe wpisała się w kalendarz imprez i uroczystości szkolnych. Dzieci miały okazję przypomnieć historię tego warzywa i jego drogę dotarcia do Polski. Następnie wykonały prace plastyczne przedstawiające różne gatunki ziemniaków i jeżyki z ziemniaka. Wszystkie prace były ciekawe i oryginalne, zachwycały swoim wyglądem.

Dzień Jabłka – 28 września 2023 r.

Dnia 28.09.2023 r. był obchodzony Światowy Dzień Jabłka. Jabłko jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej spożywanych owoców. W tym dniu celebruje się wszystko, co dotyczy jabłek i sadów. Uczniowie w świetlicy szkolnej dołączyli do obchodów tego święta. Na zajęciach wykonali prace plastyczne – jabłuszka.

Rok szkolny 2022/2023

Przegląd wydarzeń w świetlicy szkolnej 

ZOBACZ ZDJĘCIA: Przegląd wydarzeń

Wiosenne fotografie przyrodnicze

Uczniowie klas I – VI nadesłali wiosenne fotografie przyrodnicze. Bliski kontakt z przyrodą dostarcza wiedzy na temat otaczającego świata przyrodniczego, przyczynia się do odpowiedzialności za stan przyrody oraz rozwijania zainteresowań w tym kierunku. Planowe i ukierunkowane obserwacje dowodzą, że przyroda zima jest również piękna i zachwyca swoją różnorodnością. Drodzy uczniowie zachęcamy wszystkich do dalszych obserwacji przyrodniczych, gdyż w przyszłości będziemy kontynuować to przedsięwzięcie i cyklicznie zamieszczać fotografie na stronie szkoły.
Na uwagę zasługują zdjęcia następujących osób: Karoliny Radulskiej, Oliwii Bagan, Wojciecha Onoszko, Zuzanny Natunewicz, Kamila Piskurewicz, Stanisławy Primak, Adama Sańko.

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Podlaski pejzaż”
Chętni uczniowie klas I – VIII wykonali prace i dostarczyli do świetlicy szkolnej. Wszystkie przedstawiają piękne krajobrazy Podlasia. Są wykonane wyłącznie farbami plakatowymi. Zostaną przekazane do organizatorów konkursu Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie. Autorami prac są: Amelia Kiejko kl. I b, Zuzanna Natunewicz kl. I b, Lena Gasperczyk kl.II a, Julia Normantowicz kl. II b, Stanisława Primak kl. III a, Maja Kozłowska kl. III a, Magdalena Radulska kl. III a, Wiktoria Kiejko kl.III b, Magda Borowik kl. IV a, Amelia Normantowicz kl. VI a.
Rozstrzygnięcie konkursu – 17 marca 2023 roku.
Życzymy powodzenia!

Fotografie z zimowych obserwacji

Uczniowie klas I – VI nadesłali zimowe fotografie przyrodnicze. Planowe i ukierunkowane obserwacje dowodzą, że przyroda zima jest również piękna i zachwyca swoją różnorodnością. Bliski kontakt z przyrodą dostarcza wiedzy na temat otaczającego świata przyrodniczego, przyczynia się do odpowiedzialności za stan przyrody oraz rozwijania zainteresowań w tym kierunku. Drodzy uczniowie zachęcamy wszystkich do dalszych obserwacji przyrodniczych, gdyż w przyszłości będziemy kontynuować to przedsięwzięcie i cyklicznie zamieszczać fotografie na stronie szkoły.
Na uwagę zasługują zdjęcia następujących osób: Karoliny Radulskiej, Oliwii Bagan, Tomasza Leosz, Magdy Borowik, Damiana Borowik, Anety Onoszko, Zuzanny Natunewicz.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Zima

Dokarmiamy ptaki – uczymy się odpowiedzialności za losy zwierząt i dbamy o środowisko naturalne.

Uczniowie klas I – III na zajęciach w świetlicy szkolnej zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków zimą. Systematycznie obserwowały skrzydlatych przyjaciół oraz podczas spacerów uzupełniały pokarm w karmnikach. Uczniowie, którzy przynieśli pokarm dostali pozytywne uwagi.

Zabawa karnawałowa w świetlicy – 13 stycznia 2023 r.

Bal karnawałowy w świetlicy szkolnej odbył się w dniu 13.01.2023 roku. Był kontynuacją zabawy karnawałowej klas I-III. W pięknych przebraniach i przy skocznej muzyce dzieci bawiły się z uśmiechem na twarzy. W tym dniu pojawiły się królewny, wróżki, żołnierze, piraci, wytworne damy, sportowcy… trudno wszystkich wymienić. Panowała miła atmosfera, jak przystało na karnawał. Była to uroczystość bardzo oczekiwana przez dzieci.

Konkurs plastyczny „Wkrótce Święta” 4 stycznia 2023 r.

Dnia 04.01.2023 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Wkrótce Święta” o tematyce Świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Prace uczniów były samodzielne, wykonane ciekawą techniką, przedstawiały zwyczaje i tradycje Świąt Bożego Narodzenia.
I Miejsce:
Damian Borowik kl I a, Julia Normantowicz kl II b, Maja Kozłowska kl III a, Magdalena Radulska kl III a, Amelia Normantowicz kl VI a, Iga Krawiel kl VIII a.
II Miejsce:
Szymon Kondratowicz kl I a, Aniela Pruszyńska kl II a, Przemysław Leosz kl II b, Miłosz Woronowicz kl III b, Olivier Grasewicz kl III b, Magda Borowik kl. VI a.
Wyróżnienie:
Krzysztof Supronik kl I a, Amelia Matukiewicz kl I a, Amelia Kiejko kl I b, Zuzanna Natunewicz kl I b, Kacper Wysocki kl II a, Aurelia Marta Babynko kl II a, Maria Matukiewicz kl II b, Karolina Szomko kl. II b, Lena Sokołowska kl. II b, Aleksandra Rećko kl. III a, Lena Staranowicz kl III a, Wiktoria Kiejko kl III b, Filip Jelski kl III b, Julia Lewoniewska kl III b, Karolina Olechno kl V b.
Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!

Fotografie z jesiennych obserwacji przyrodniczych

Uczniowie klas I – VI nadesłali liczne fotografie z jesiennych obserwacji przyrodniczych. Po raz kolejny udowodnili, że są dobrymi obserwatorami otaczającej przyrody i potrafią dokumentować ciekawe zjawiska. Zachęcamy do dalszych obserwacji przyrodniczych. W przyszłości będziemy kontynuować to przedsięwzięcie i cyklicznie zamieszczać fotografie na stronie internetowej szkoły.
Na uwagę zasługują zdjęcia następujących osób: Zuzanny Natunewicz – kl I b, Stanisławy Primak – kl III a, Magdaleny Radulskiej – kl III a, Stanisława Szydłowskiego – kl III b, Magdy Borowik – kl IV a, Karoliny Radulskiej – kl VI a, Pauliny Mojżyk – kl VI a.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Jesienne fotografie

Zaczarowany świat magii i wróżb, czyli andrzejki w świetlicy szkolnej – 24 listopada 2022 r.

Czwartek  w świetlicy szkolnej przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych.
Uczniowie Szkolnego Koła PCK przygotowali dużo atrakcji dzieciom klas młodszych. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów, szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
Na koniec wszystkie dzieci zostały poczęstowane słodyczami.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Andrzejki 2022

Rok szkolny 2021/2022

Obserwuję i fotografuję – „Przyroda w wiosennej odsłonie”

Uczniowie klas I-VI nadesłali wiosenne fotografie przyrodnicze. Przyroda wiosną jest piękna i zachwyca swoją różnorodnością – świadczą o tym Wasze zdjęcia. Kontakt z przyrodą przyczynia się do rozwijania zainteresowań i odpowiedzialności za otaczające nas środowisko. Zachęcamy więc do dalszych obserwacji przyrodniczych, gdyż przedsięwzięcie to będzie nadal kontynuowane.
Na uwagę zasługują zdjęcia następujących uczniów:
Karolona Radulska II a, Pawłowski Adam II a, Oliwia Bagan III b, Emilia Szomko V a, Karol Tomczak VIa, Szymon Maliszewski VI a.

ZOBACZ ZDJĘCIA: „Przyroda w wiosennej odsłonie”

Laurki dla strażników lasów

Uczniowie klas młodszych na zajęciach w świetlicy szkolnej wykonali laurki dla strażników lasów z okazji Dnia Strażaka i Leśnika. Prace zostały zgłoszone do Ogólnopolskiej akcji ,,Cała Polska maluje giga laurkę dla strażników lasów”. Każda laurka trafi na multimedialną wystawę, którą będą podziwiać wszyscy Strażacy i Leśniczy z całej Polski. Akcja ta ma na celu skupić uwagę wokół problemu pożarów leśnych i podziękować strażnikom lasów, którzy na co dzień ochraniają nasze polskie lasy przed pożarami. Internetową wystawę będzie można obejrzeć na stronie http://straznicylasow.pl.

Konkurs plastyczny „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”

Uczniowie naszej szkoły na zajęciach w świetlicy szkolnej wykonali prace na konkurs plastyczny „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. Prace zostały przekazane do organizatora konkursu KRUSU (Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Sokółce).
Autorami prac są następujący uczniowie:
I a
Aniela Pruszyńska, Zofia Mróz, Aurelia Babynko, Michał Rećko, Lena Gasperczyk
I b
Julia Normantowicz
II a
Magdalena Radulska
II b
Oliwier Grasewicz, Miłosz Woronowicz, Wiktoria Kiejko, Zuzanna Cichowlas, Iga Gardziejczyk
III a
Magda Borowik
V a
Amelia Normantowicz, Karolina Radulska

zobacz zdjęcia: Prace konkursowe

Bawimy się i uczymy w świetlicy

Przyroda w zimowej odsłonie

Uczniowie klas I – VI nadesłali zimowe fotografie przyrodnicze. Planowe i ukierunkowane obserwacje dowodzą, że przyroda zimą jest również piękna i zachwyca swoją różnorodnością. Bliski kontakt z przyrodą dostarcza wiedzy na temat otaczającego świata przyrodniczego, przyczynia się do odpowiedzialności za stan przyrody oraz rozwijania zainteresowań w tym kierunku. Drodzy uczniowie, zachęcamy wszystkich do dalszych obserwacji przyrodniczych, gdyż w przyszłości będziemy kontynuować to przedsięwzięcie i cyklicznie zamieszczać fotografie na stronie internetowej szkoły.

Na uwagę zasługują zdjęcia następujących osób: Stanisławy Primak kl. II a, Filipa Jelskiego kl. II b, Oliwii Bagan kl. III b, Kingi Januszkiewicz kl. IV b, Szymona Maliszewskiego VI a.

Zobacz zdjęcia: Przyroda w zimowej odsłonie

Konkurs plastyczny „Wkrótce Święta” – 21 grudnia 2021 r.

Dnia 21 grudnia 2021 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Wkrótce Święta”. Jest to przedsięwzięcie, które w naszej szkole wpisało się do kalendarza imprez i uroczystości. Uczniowie wykonali prace w domu w czasie wolnym od nauki i na zajęciach w świetlicy szkolnej. Na stronie internetowej szkoły można oglądać zdjęcia wykonanych prac. Oddają one nastrój nadchodzących świąt, zachwycają pomysłowością i techniką wykonania.
Wszyscy autorzy prac otrzymali pozytywne uwagi w dzienniku elektronicznym. Po powrocie do szkoły z nauczania zdalnego zostaną wręczone dyplomy i nagrody. Gratulujemy!
Lista laureatów:
I miejsce:
Antoni Klim I b, Julia Normantowicz I b, Ksawier Kamola I b, Stanisława Primak II a, Iga Gardziejczyk II b, Wiktoria Kiejko II b, Oliwier Karawaj III a, Bartosz Leosz IV a, Szymon Maliszewski VI a, Natalia Białobłocka VIII a.
II miejsce:
Lena Gasperczyk I a, Karolina Szomko I b, Magdalen Radulska II a, Magda Borowik III a.
III miejsce:
Aurelia Babynko I a, Antoni Czaplejewicz I a, Amelia Rygasiewicz III b, Marta Tur VIII a, Cezary Kawryga VIII a.

zobacz galerię:  Wkrótce Świeta

Dokarmiamy ptaki – uczymy się odpowiedzialności za losy zwierząt i dbamy o środowisko naturalne.
Uczniowie klas I-III na zajęciach w świetlicy szkolnej zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków zimą. Systematycznie obserwowały skrzydlatych przyjaciół oraz podczas spacerów uzupełniały pokarm w karmnikach. Pożywienie ptakom przynieśli następujący uczniowie: Filip Jelski kl. II b, Normantowicz Julia kl. I b, Radulska Magdalena kl. II a, Radulska Karolina kl. V a.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Skarpeta Świętego Mikołaja”

06.12.2021 r. z okazji Mikołajek 19 uczniów klas I-III brało udział w konkursie plastycznym ,,Skarpeta Świętego Mikołaja” zorganizowanego przez Filię Biblioteczną nr 1 w Sokółce. Wszystkie prace wykonane zostały pomysłowo i z wielkim zaangażowaniem, dlatego uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Wśród prac nagrodzonych są prace naszych uczniów.
Prace zostały nagrodzone w dwóch kategoriach:
Praca płaszczyznowa:
II miejsce: Iga Gardziejczyk
III miejsce: Wiktoria Kiejko
Wyróżnienie:
Zofia Mróz
Antoni Klim
Wiktoria Szumicka-Krempa
Praca przestrzenna:
I miejsce: Stanisława Primak
II miejsce: Magdalena Borowik
III miejsce Oliwier Karawaj
Wyróżnienie:
Ksawier Kamola

Zobacz zdjęcia: Skarpeta świetego Mikołaja

Moja przyroda – obserwuję i fotografuję- podsumowanie akcji

Uczniowie klas I – V nadesłali liczne fotografie z obserwacji przyrodniczych. Dowodzą one, że jesteście ciekawi otaczającej przyrody i praw nią rządzących. Wasze obserwacje są planowe i ukierunkowane, pełnią funkcję poznawczą i edukacyjną. Bliski kontakt z przyrodą na pewno dostarczył Wam niezapomnianych wrażeń. Drodzy uczniowie, zachęcamy wszystkich do dalszych obserwacji przyrodniczych. W przyszłości będziemy kontynuować to przedsięwzięcie i cyklicznie zamieszczać fotografie na stronie internetowej szkoły.
Na uwagę zasługują zdjęcia następujących osób: Julii Normantowicz kl. I b, Adama Pawłowskiego kl. II a, Gabriela Kiszkiel kl. II a, Oliwii Bagan kl. III b, Wojciecha Onoszko kl. III b, Karoliny Radulskiej kl. V a, Amelii Normantowicz kl. V a.

zobacz zdjęcia:  Obserwuje i fotografuję

Rok szkolny 2020/2021

Podsumowanie przedsięwzięcia organizowanego przez nauczycieli świetlicy szkolnej „Moja przyroda – obserwuję, fotografuję” – 23 kwietnia 2021 r.

Uczniowie klas I – IV nadesłali liczne fotografie przedstawiające niepowtarzalne, godne uwagi obrazki przyrodnicze. Dowodzą one, że jesteście ciekawi otaczającej nas przyrody i praw nią rządzących. Z naszego punktu widzenia Wasze obserwacje są planowe i ukierunkowane, pełnią funkcję poznawczą i edukacyjną. Bliski kontakt z przyrodą na pewno dostarczył Wam niezapomnianych wrażeń. Być może stanie się dla wielu z Was początkiem przyrodniczej pasji w przyszłości.
Drodzy uczniowie, zachęcamy wszystkich do okresowych i systematycznych obserwacji przyrody w różnych porach roku oraz rejestrowania najciekawszych obrazków. W przyszłości będziemy kontynuować to przedsięwzięcie i cyklicznie zamieszczać na stronie internetowej Wasze przyrodnicze fotografie.
Uczniów, którzy nadesłali zdjęcia z pełną odpowiedzialnością możemy nazwać miłośnikami przyrody. Należą do nich: Stanisława Primak kl. I a, Lena Staranowicz kl. I a, Iza Małoń kl. I a, Wiktoria Kiejko kl. I b, Miłosz Woronowicz kl. I b, Magda Borowik kl. II a, Krystian Szomko kl. II a, Wojciech Onoszko kl. II b, Ksawery Łapicz kl. IV a, Maria Wierzbicka kl. IVa, Emilia Szomko kl. IVa.

zobacz zdjęcia https://photos.google.com/share/AF1QipO5EtZWlYlMEu_SIrl48Dz6m4kWkOM5JbZiTLfhsNEkMTHJHmUrwNXPOIvLKFwpKw?pli=1&key=LVJpbFhJdXgxelA3SG1rM1lvNHVzQlpBblYzV1p3

Dokarmiamy ptaki przez całą zimę – uczymy się odpowiedzialności za losy zwierząt i dbamy o środowisko naturalne.

Uczniowie klas I-III na zajęciach w świetlicy szkolnej zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków zimą. Dowiedziały się, że jest to trudny dla nich czas, dlatego należy im pomagać. Dzieci wysłuchały licznych opowiadań i wierszy min. „Spotkanie w karmniku” i „O wróbelku Elemelku, pustym brzuszku i rondelku” oraz wykonały prace plastyczne na temat „Ptaki w karmniku”, „Zimę kochamy, ptaki dokarmiamy”. W czasie zajęć dowiedziały się też jakie ptaki zostają na zimę w Polsce, a które odlatują do ciepłych krajów. Dzieci zdobyły wiedzę na temat dokarmiania ptaków, czym można je dokarmiać, systematycznie obserwowały skrzydlatych przyjaciół oraz podczas spacerów uzupełniały pokarm w karmnikach. O to, aby ptaki nie były głodne zadbali następujący uczniowie: Zofia Kozłowska, Kinga Januszkiewicz – kl. III b, Julia Szydłowska, Aleksander Jusza, Magda Borowik – kl. II a, Wiktoria Szydłowska, Wiktoria Kiejko, Filip Jelsk i- kl. I b, Filip Jelski – kl. I a.
Na szczególną pochwałę i słowa uznania zasługują rodzice uczniów, którzy dostarczyli karmniki: Magdy Borowik kl. II a, Wiktorii Kiejko kl. I b, Filipa Jelskiego kl. I a, Stanisława Szydłowskiego kl. II a, Julii Szydłowskiej kl. II a i Wiktorii Szydłowskiej kl. I b, Filipa Jelskiego kl. I b.
Skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni, a my mamy satysfakcję z tego, że możemy pomóc ptakom i zachęcamy wszystkich do aktywnej ochrony przyrody.
Uczniowie za wzorową postawę otrzymają pozytywne uwagi w dzienniku.

Konkurs plastyczny „Wkrótce Święta” – 17 grudnia 2020 r.

Dnia 17 grudnia 2020 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Wkrótce Święta”. Jest to przedsięwzięcie, które w naszej szkole wpisało się do kalendarza imprez i uroczystości. W tym roku konkurs odbył się w nieco innej formule. Uczniowie klas I – VIII prace wykonywali w domu w czasie wolnym od nauczania zdalnego i dostarczali drogą elektroniczną. Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, uczniowie podjęli się wykonania prac, udowodnili, że znane są im zwyczaje i tradycje świąteczne. Na stronie internetowej szkoły można oglądać wernisaż wykonanych prac. Zamieszczone prace oddają nastrój nadchodzących świąt, są jedyne w swoim rodzaju, pełne artystycznego wyrazu. Zachwycają pomysłowością i techniką wykonania. Konkurs sprzyja wymianie doświadczeń i umiejętności plastycznych uczniów. Godna uznania jest pomoc i wsparcie rodziców w artystycznych dążeniach dzieci.
Autorzy prac zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami. Gratulujemy!
Lista laureatów:
I MIEJSCE : Stanisława Primak, Adam Pawłowski – kl. Ia, Krystian Szomko – kl. IIa, Wojciech Onoszko – kl. IIb, Karolina Olechno, Gabriel Miron, Patryk Gliński , Julianna Puszko – kl. IIIb, Emilia Szomko kl. IVa, Karol Tomczak – kl. Va, Iga Krawiel, Aleksandra Jóźwik – kl.VIa, Natalia Białobłocka – kl. VIIa, Patrycja Pawłowska – kl. VIIb.
WYRÓŻNIENIA : Filip Jelski, Lena Staranowicz, Emil Lis, Magdalena Radulska – kl. Ia, Anastazja Skalska – kl. Ib, Magda Borowik – kl. IIa, Dorota Rygasiewicz, Krystian Korzon – IIb, Kinga Januszkiewicz, Marcin Koman, Gabriela Rygasiewicz, Zofia Kozłowska – kl. IIIb, Paulina Mojżyk, Zuzanna Jelska, Amelka Normantowicz, Karolina Radulska – IVa, Szymon Maliszewski – kl. Va.

Prace uczniów: https://photos.app.goo.gl/7cmdfw2NdXgLuUpt6

Czas wdzięczności… – bohaterowie są wśród nas
Uczniowie naszej szkoły podziękowali w formie plastyczno – literackiej bohaterom stojącym na pierwszej linii w walce z pandemią. Wyrazili w ten sposób szacunek za poświęcenie, trud i odwagę ludziom pracującym w ciężkich warunkach w czasie COVID – 19. Zaangażowanie i twórcze pomysły uczniów zostaną nagrodzone dyplomem i pozytywną uwagą w dzienniku.
Zamieszczone prace wykonali następujący uczniowie: kl. I a – Stanisława Primak, Izabela Małoń, Adam Pawłowski, Emil Lis, Filip Jelski , kl. II a – Magda Borowik, kl. II b – Wojciech Onoszko, kl. VIII a – Oliwia Ignatowicz. Gratulujemy!
Konkurs zorganizowały nauczycielki świetlicy szkolnej.

Prace uczniów –  https://photos.app.goo.gl/nkeoUJEq4y8f1oF76

Rok szkolny 2019/2020

Z biblioteką w świąteczne klimaty – 3 grudnia 2019 r.

Już od 3 grudnia bibliotekarki z Filii nr 1 zapragnęły wprowadzić dzieci ze Świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce we wspaniałe świąteczne klimaty.
Marta Wojewódzka-Szoda przeczytała dzieciom napisany przez nią specjalnie na tę okazję mikołajkowy wiersz z nietypową prośbą do naszego kochanego Świętego Mikołaja. Jaką? Dzieci ze świetlicy już wiedzą!
Do świetlicy zawitał także zestaw świątecznych książek oraz niezwykły prezent pod choinkę – szablony bożonarodzeniowych ozdób oraz …. całe mnóstwo kolorowych wyklejanek dla upiększenia wyciętych mikołajków, choinek i innych elementów. Efekty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania! Wszyscy chętnie pozowaliśmy w świątecznej ramce do pamiątkowych zdjęć. Nauczyciele świetlicy dziękują za ciekawe zajęcia oraz owocną współpracę, na której dalszy ciąg niecierpliwie czekamy w nowym, już 2020 roku.

 

Andrzejki 2019 – 27 listopada 2019 r.

Tradycja andrzejkowa znana jest w Polsce od prawie 500 lat. Andrzejki związane są przede wszystkim z wróżbami, do których niegdyś podchodzono niezwykle poważnie. Miały one m.in. przepowiedzieć dziewczętom kiedy wyjdą za mąż, kogo poślubią, gdzie spotkają swojego wybranka. Jednak w dzisiejszych czasach Andrzejki to przede wszystkim okazja do świetnej zabawy. Taką zabawę przygotowały uczniom klas młodszych wychowawczynie świetlicy. Wróżby przeprowadziły dziewczynki z klasy 3a. Choć wszyscy traktowali je z lekkim przymrużeniem oka, to cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Zabawa była doskonała, aż żal było wracać do szkolnych obowiązków.

Przypieczętowane życzliwością  – Dzień Poczty Polskiej i Listonosza – 17 października 2019 r.

17.10.2019 r. Marta Wojewódzka Szoda z Filii nr 1 Biblioteki Publicznej w Sokółce wraz z dziećmi ze świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce postanowiła uczcić Dzień Poczty Polskiej i Listonosza.
Wraz z bibliotekarką przypomnieliśmy sobie ulubione przygody najbardziej znanego książkowego listonosza, Listonosza Pata.
Potem przyszedł czas na powtórkę z zasad prawidłowego adresowania koperty, by nasi listonosze nie mieli nigdy problemu z dostarczaniem nadawanych przez nas listów. A to byłaby ogromna strata, gdyby nasze listy nie dotarły do adresata, ponieważ w planach mieliśmy przygotowanie najpiękniejszych przesyłek pod słońcem.
Rozpoczęliśmy prace nad własnym projektem papeterii oraz znaczka, a niektórzy z nas poszli dalej i ozdobili graficznie także koperty. Potem zostało jeszcze dopisać nadawcę, adresata i… Poczta Polska będzie miała pełne ręce roboty! Ale będzie to przyjemna praca, bo listy są bardzo piękne i kolorowe.

Rok szkolny 2018/2019

Podsumowanie akcji „Czytaj codziennie”- 30 maja 2019 r.

W świetlicy szkolnej została podsumowana akcja rozpropagowana przez sieć sklepów Biedronka „Czytaj codziennie”, która trwała od grudnia 2018 r. do 17 maja 2019 r. Za każde minimum 10 minut czytania, poświadczonego podpisem rodzica, dziecko otrzymywało naklejkę ze słodziakiem, którą wklejało do albumu. Po podliczeniu zdobytych naklejek wyniki są następujące:
Tytuł „Mistrza Systematycznego Czytania” w klasie I b uzyskały: Zofia Kazłowska, Kinga Januszkiewicz, Patryk Gliński.
W klasie II a: Zuzanna Jelska, Amelia Normantowicz
Uczniowie w/w otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, pozostali dyplomy za udział (wyłącznie ci którzy dostarczyli katalogi).
Gratulujemy! Życzymy dalszej aktywności w czytaniu książek.

Konkurs plastyczny „Ilustracja do ulubionego wiersza Juliana Tuwima” – 30 maja 2019 r.

Podsumowanie konkursu plastycznego „Ilustracja do ulubionego wiersza Juliana Tuwima” odbyło się w drugiej połowie maja. Prace plastyczne na konkurs wykonały dzieci ze świetlicy szkolnej pod kierunkiem Pani Jolanty Paruk. Organizatorem była Filia Biblioteczna nr 2 Biblioteki Publicznej w Sokółce.
Uczennica kl. II a Zuzanna Domin zilustrowała wiersz Juliana Tuwima „Idzie Grześ” i zdobyła wyróżnienie. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Gratulujemy!

Kosmiczne spotkanie – 23 maja 2019 r.

Dnia 23 maja do świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 3 na Osiedlu Zielonym zawitały panie bibliotekarki z Filii Bibliotecznej nr 1 na Osiedlu Zielonym. Tematem spotkania był Dzień Kosmosu.
Zajęcia, tradycyjnie, rozpoczęły się od czytania. Tym razem był to fragment książki Ingo Singera pt. „Mały Koko Smoko w kosmosie”. Po wysłuchaniu lektury dzieci żywo dyskutowały o przeczytanym przez bibliotekarkę fragmencie.
Następnie dzieci zobaczyły jak przy pomocy waty, wody, barwników spożywczych i brokatu można w zwykłym słoiku stworzyć namiastkę kosmosu. Dzieci z zachwytem obserwowały przeprowadzany przez bibliotekarkę pokaz.
Kolejnym etapem spotkania był „Lot w kosmos” – zabawa ruchowa do tekstu K. Kutyły „Lecimy w kosmos”. Dzieci wraz z panią bibliotekarką udały się w kosmiczną podróż – spotkały ufoludka, przeżyły turbulencję i gwiezdną burzę, rozsypywały gwiazdy.
Zajęcia zakończyły się wspólnym zdjęciem i rozdaniem drobnych prezentów – gwiezdnych zakładek do książek.
Kosmiczne spotkanie z dziećmi zostało przygotowane we współpracy z paniami – Ewą Harasimowicz, Jolantą Paruk i Danutą Szczesiul.

Kocham swoją wiś – konkurs plastyczny organizowany przez ZSCKR Janów

W tym roku w ZSCKR w Janowie odbędzie się XI Forum Rolnicze. Wśród licznych planowanych atrakcji organizatorzy ogłosili konkurs plastyczny pod hasłem „Kocham swoją wieś”. Po raz kolejny w naszej szkole uczniowie biorą udział w tym konkursie. Wykonanie prac zaproponowała uczniom p. Jolanta Paruk, służyła radą i pomocą.
Swoje zamiłowanie do klimatów wiejskich w atrakcyjny i twórczy sposób przedstawiły następujące uczennice: Natalia Tołłoczko kl. VI a i z kl. II a: Sylwia Konik, Emilia Normantowicz, Paulina Mojżyk, Emilia Szomko. Karolina Januszkiewicz, Zuzanna Domin, Karolina Radulska.
Prace zostały wysłane do Janowa na XI Forum Rolnicze.
Powodzenia!

Ilustracja do ulubionego wiersza Juliana Tuwima

Konkurs plastyczny został ogłoszony przez Filię Biblioteczną nr 2 Biblioteki Publicznej w Sokółce. Dzieci z klas I-III na zajęciach w świetlicy szkolnej poznawały twórczość Juliana Tuwima. Największe uznanie i zainteresowanie wśród uczniów zdobyły następujące utwory: 'Ptasie radio”, „Idzie Grześ”, „Warzywa”, „Spóźniony słowik”. Do tych wierszy dzieci wykonały twórcze i samodzielne prace.
Na konkurs zostały przekazane prace następujących uczniów:
z kl. I b – Gabrieli Rygasiewicz
z kl. II a – Amelki Normantowicz, Zuzi Domin, Pauliny Mojżyk, Karoliny Radulskiej.
Powodzenia!

 

Czym jest szczęście? – 14 marca 2019 r.

14 marca panie bibliotekarki z Filii Bibliotecznej Nr 1 odwiedziły dzieci ze świetlicy w Szkole Podstawowej Nr 3 na Osiedlu Zielonym. Tematem spotkania był Dzień Szczęścia. Jak na bibliotekę przystało, spotkanie rozpoczęło się od przeczytania „Ballady o szczęściu” s. Magdaleny Nazaretanki. Po wysłuchaniu utworu, dzieci dyskutowały na temat przeczytanego utworu i stwierdziły, że dla każdego szczęście oznacza coś innego. Później każde z nich opowiedziało, kiedy czuje się szczęśliwe.
Kolejnym punktem spotkania było opisanie lub narysowanie tego, co daje szczęście każdemu z dzieci na przygotowanym przez panie „drzewku szczęścia”. Dzieci na jego konarach wypisały sytuacje lub narysowały rzeczy, które czynią je szczęśliwe.
Zajęcia zakończyły się wspólnym zdjęciem i obietnicą rychłych odwiedzin pań bibliotekarek w świetlicy.
Zajęcia prowadziły panie Krystyna Marcinkiewicz i Iwona Oleńska. Pomocą służyły panie Ewa Harasimowicz, Jolanta Paruk i Danuta Szczesiul.

Zakochaj się w książce – 13 lutego 2019 r.

13 lutego do świetlicy w Szkole Podstawowej Nr 3 zawitała pani bibliotekarka z Filii Bibliotecznej Nr 1 na Osiedlu Zielonym. Tematem spotkania była miłość – do bliskich i do książek.
Na początku, tradycyjnie, dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham” Sama McBratney’a. Po wysłuchaniu utworu wywiązała się dyskusja o tym, kogo można kochać, jak można okazywać uczucie i jaki rodzaj uczuć łączy bohaterów opowiadania.
Następnie pani bibliotekarka zadała dzieciom pytanie, czy wiedzą jak nazywa się osoba, która kocha książki i jak można nazwać inaczej miłość do książek. Dzieci wymyślały różne nazwy i doszły do wniosku, że każde z nich jest bibliofilem, gdyż kocha książki i dużo ich czyta.
Kolejnym etapem zajęć było wykonywanie kartek walentynkowych. Dzieci przyozdobiły swoje karki serduszkami i uzupełniły wyznaniami i życzeniami. Wszystkie kartki miały zostać przekazane dla adresatów.
Spotkanie zostało zakończone wspólnym zdjęciem i wręczeniem laurki zrobionej przez dzieci ze świetlicy.
Zajęcia prowadziła pani Krystyna Marcinkiewicz. Pomocą służyły panie – Ewa Harasimowicz, Jolanta Paruk i Danuta Szczesiul.

Czytać można nie tylko oczami… – 11 stycznia 2019 r.

11 stycznia w świetlicy szkolnej bibliotekarki z Fili Bibliotecznej Nr 1 w Sokółce przeprowadziły zajęcia z okazji Dnia Braille’a.
Jak na bibliotekę przystało, spotkanie rozpoczęło się od czytania książki. Tym razem była to książka pt.: „Bursztyn” Aleksandry Chmielewskiej, poruszająca problem postrzegania przez otoczenie ludzi niewidomych.
Dzieci z uwagą wysłuchały fragmentu książki i chętnie odpowiadały na zadawane przez bibliotekarkę pytania. Następnie z ogromnym zainteresowaniem „obejrzały” książkę dla ludzi niewidomych, napisaną pismem Braille’a oraz wysłuchały kilku informacji o samym Louisie Braille’u i języku, który stworzył.
Kolejnym etapem zajęć były ćwiczenia, dzięki którym dzieci przekonały się, że alfabet Braille’a bardzo różni się od znanego im alfabetu. Za pomocą pełnego alfabetu Braille’a próbowały w grupach rozwiązać zagadkę – częściowo zaszyfrowane nazwy polskich miast oraz napisać swoje imię używając liter z tegoż alfabetu. Wszyscy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem oraz stwierdzili, że alfabet Braille’a jest trudny, ale chcieliby go przyszłości poznać.
Zajęcia prowadziły panie Krystyna Marcinkiewicz i Iwona Oleńska. Pomocą służyły panie – Ewa Harasimowicz, Jolanta Paruk i Danuta Szczesiul.

„Budujemy domy”

Uczniowie klas młodszych otrzymali od pani Burmistrz Ewy Kulikowskiej prezenty – domy, które trzeba pokolorować i zbudować. Na zajęciach w świetlicy z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy. Domy gotowe- czas na zabawę.

Zabawa andrzejkowa klas młodszych w świetlicy szkolnej 29 listopada 2018 r.

Andrzejki ze Szkołą Tańca i Dobrych Manier

Biblioteka dla Niepodległej – 7 listopada 2018 r.

W ramach współpracy z Filią Biblioteczną Nr 1 w Sokółce, która realizuje projekt ph. „Biblioteka dla Niepodległej”, 7 listopada bibliotekarki odwiedziły dzieci ze świetlicy przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Sokółce. Zajęcia rozpoczęły się od lektury. Tym razem, było to krótkie opowiadanie Wojciecha Widłaka „Komendant Wolnej Polski”. Książka opowiada o walce o wolność Polski i o życiu Józefa Piłsudskiego. Dzieci z uwagą wysłuchały treści oraz żywo o niej dyskutowały.
Kolejnym etapem zajęć było rozwiązywanie w grupach krzyżówki z wiedzy o Polsce. Każda z grup z wielkim zaangażowaniem podjęła próbę odpowiedzi na pytania i odnalezienia ukrytego w niej hasła.
Ostatnim elementem zajęć było wykonanie przez uczniów biało-czerwonych wstążek z napisem NIEPODLEGŁA. Uczniowie zobowiązali się do zabrania ich ze sobą na obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości w szkole.
Zajęcia przeprowadziły bibliotekarki: Krystyna Marcinkiewicz i Iwona Oleńska, serdecznie dziękujemy.

Udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt.: Moja ulubiona postać z bajki”
Uczniowie klas I-VI pracowały twórczo i aktywnie w domu i na zajęciach w świetlicy szkolnej. Zaprezentowały swoje talenty plastyczne przedstawiając ulubioną postać z bajki. Na pracach pojawili się znani bohaterowie z bajek telewizyjnych i literatury dziecięcej, min: Kubuś Puchatek, Myszka Miki, Spongebob, Merinda Waleczna, Pszczółka Maja, królewny, skrzaty i wiele innych postaci. Prace uczniów zostaną przekazane do Filii Bibliotecznej nr 1 na Osiedlu Zielonym – organizatora konkursu. Nad przebiegiem konkursu w szkole czuwała p. Jolanta Paruk.
Życzymy powodzenia!
Oto prace i ich autorzy: kl. i a : Julia Supronik, Jakub Zieziula, kl. I b: Zofia Kozłowska, Julianna Puszko, Karolina Olechno, Gabriel Miron, Kinga Januszkiewicz, Gabriela Rygasiewicz, Dominik Brzosko, kl. II a: Tymoteusz Sićko, Zuzanna Domin, Amelia Normantowicz, Ksawery Łapicz, Karolina Januszkiewicz, Paulina Mojżyk, Karolina Radulska, Iga Małoń, Sylwia Konik, Małgorzata Wierzbicka, kl. IV a: Mikołaj Miron, Weronika Dargiewicz, Ernest Mariusz Brzosko, kl. V a :Natalia Białobłocka, kl. VI a: Dominika Rećko, Dominik Brzosko, Ernest Mariusz Brzosko, Karolina Januszkiewicz, Dominika Rećko.

Postaw na owoce i warzywa

Trudna sztuka pisania listów – 10 października 2018 r.

10 października panie bibliotekarki z Filii Bibliotecznej Nr 1 na Osiedlu Zielonym odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3.
Przeprowadzone zajęcia dotyczyły poczty elektronicznej oraz pisania listów i kart pocztowych. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące zawodów na podstawie książki Doroty Strzemińskiej – Więckowiak „Poznajemy zawody”. Wysłuchały także przygody Wróbelka Elemelka opowiadającej o skrzynce pocztowej. Następnie panie wraz z dziećmi omówiły z jakich części składa się list i jakie są rodzaje kartek pocztowych. Opowiedziały też o akcji „Marzycielska Poczta”, która zajmuje się dostarczaniem kartek i listów do ciężko chorych dzieci z całego kraju. Adresatem takiego listu może być każde dziecko lub człowiek dorosły. Uczniowie chętnie przystąpili do rysowania obrazków, pisania listów i kartek do swoich chorych rówieśników. Zebrana poczta została wysłana do dzieci objętych akcją.

 

 

Rok szkolny 2017/2018

Rolnik-zawód z przyszłością

Dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w konkursie plastycznym „Rolnik-zawód z przyszłością”. Uczniowie wykonując prace na konkurs uruchomiły twórczą, dziecięcą fantazję, zastosowały różnorodne techniki plastyczne. Zaproponowały też ciekawe perspektywy rozwoju rolnictwa. Najciekawsze prace następujących uczniów zostaną wysłane na konkurs do Janowa: Szymona Tołłoczko kl. I a, Karoliny Januszkiewicz kl. I a, Kingi Chomutnik kl. I a, Natalii Białobłockiej kl. IV a, Mai Szydłowskiej kl. IV a i Zofii Ciechackiej kl. IV b. Powodzenia!

Zajęcia w świetlicy szkolnej

„Litera do litery, słowo do słowa – i epopeja gotowa” – 22 marca 2018 r.

Kolejny raz w świetlicy szkolnej gościły Panie Ewelina i Krystyna z Filii Biblioteki Publicznej w Sokółce. W związku z przypadającym dnia 21. 03.2018 roku Światowym Dniem Poezji, przeprowadziły zajęcia promujące czytelnictwo i zamiłowanie do poezji. Przeczytały dzieciom ciekawe utwory z wykorzystaniem pacynek i rekwizytów. Następnie uczniowie z rozsypanki wyrazowej, pracując w grupach tworzyły własną poezję.Na zakończenie zajęć zaprezentowały własną twórczość.Spotkanie zakończyło się podziękowaniem ze strony uczniów i nauczycieli świetlicy.

Walentynkowe spotkanie w świetlicy szkolnej – 16 lutego 2018 r.

Dnia 16.02.2018 roku w świetlicy szkolnej gościły Panie Krystyna i Ewelina z Filii Biblioteki Publicznej w Sokółce. Przeprowadziły ciekawe zajęcia z uczniami o tematyce walentynkowej oraz zachęcały do korzystania z księgozbioru biblioteki na Osiedlu Zielonym 4. Przeczytały edukacyjną bajkę, zapoznały z historią walentynek i podkreśliły, że uczucia można okazywać bliskim osobom na różne sposoby i nie tylko 14 lutego. Pozwoliły dostrzec, że miłość może mieć szersze znaczenie i „niejedno imię”. Następnie pod kierunkiem Pań dzieci wykonały laurki, które będą mogły wręczyć swojej Walentynce. Spotkanie zakończyło się podziękowaniem ze strony dzieci oraz deklaracją współpracy w przyszłości.

Zabawa Karnawałowa – 18 stycznia 2018 r.

W dniu 18 stycznia dzieci z klas początkowych miały zabawę karnawałową. Chłopcy i dziewczynki przebrali się z tej okazji za bohaterów swoich ulubionych filmów, gier i książek. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Niektóre tańce były prowadzone przez dziewczynki z grupy tanecznej „Rytm”, ale większość tanecznych rytmów dzieci same wybierały, kierując się najnowszymi trendami w muzyce rozrywkowej. Dodatkową atrakcją był słodki poczęstunek, przygotowany w salach według pomysłów i inwencji dzieci oraz projekcja bajek. Zabawę przygotowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i świetlicy.

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Wkrótce Święta” – 14 grudnia 2017 r.

Dziś w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się finał VIII Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wkrótce święta”. Konkurs na stałe zapisał się w kalendarzu szkolnych imprez i niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży miasta i gminy Sokółka. Pomysłodawczynią i główną organizatorką jest pani Jolanta Paruk, która do wspólnego malowania zaprasza uczniów w wieku od 5 do 14 lat. Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się od inscenizacji w wykonaniu uczniów klasy pierwszej i czwartej, która wprowadziła w atmosferę nadchodzących świąt oraz przypomniała bożonarodzeniowe tradycje. Goście obejrzeli też prezentację przedstawiającą nagrodzone prace oraz ich autorów. Następnie pani Jolanta Paruk, wraz z gośćmi specjalnymi uroczystości: panią Burmistrz Sokółki Ewą Kulikowską, panią Agnieszką Marchiel z Urzędu Miasta oraz panią dyrektor Anną Andrzejewską, podały wyniki konkursu. Spośród nadesłanych 186 prac z 14 placówek oświatowych, nagrodzono i wyróżniono 61. Jury miało trudne zadanie, ponieważ wszystkie obrazy były niepowtarzalne, pomysłowe, a zastosowane w nich techniki oryginalne i godne uznania. Młodzi artyści zostali uhonorowani dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.

Andrzejkowe wróżby – 30 listopada 2017 r.

W naszej szkole andrzejki to już tradycja. Ten dzień jest zawsze pełen radosnych zabaw i wróżb, z których dzieci mogą poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Tak też było i w tym roku. Andrzejkowe spotkanie rozpoczęły uczennice gimnazjum, występujące w roli wróżek, od przypomnienia historii tego starego, ludowego zwyczaju. Potem przyszedł czas na wróżby. Choć wszyscy traktowali je z lekkim przymrużeniem oka, to cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Było wróżenie z kart, losowanie przepowiedni z kapelusza, poznawanie zawodu na podstawie przedmiotu, odkrywanie magicznych kubków. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Atmosferę podkreślała piękna dekoracja oraz wspaniałe przebrania niektórych dzieci. Pod koniec spotkania wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Zabawa była doskonała, aż żal było wracać do szkolnych obowiązków. Uroczystość przygotowali nauczyciele świetlicy.

Dzień Pluszowego Misia – 24 listopada 2017 r.

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia- jednej z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku. Ta pluszowa przytulanka nieodłącznie kojarzona jest z beztroskim czasem dzieciństwa, kiedy to była występowała w roli kompana zabaw, kumpla do podróży i zasypiania oraz powiernika sekretów. Misiaczki towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku, są jak najlepszy przyjaciel, a o urodzinach przyjaciela nie wolno zapomnieć. Z tego też powodu w ostatni piątek w Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się Święto Pluszowego Niedźwiadka. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ukochanymi zabawkami. Spotkanie rozpoczęło się od misiowego powitania i kilku tanecznych pląsów. Następnie uczniowie z klasy III b opowiedzieli o historii tej niezwykłej zabawki, która ma już ponad 100 lat oraz przedstawili najbardziej znanych bajkowych i filmowych bohaterów: Kubusia Puchatka, Colargola, Usztaka, Padddingtona i Gumisia. Dzieci odwiedziły też wystawkę książek o niedźwiadkach przygotowanych przez panią Reginę Sawicką w bibliotece oraz poznały historię niedźwiedzia Wojtka, adoptowanego przez żołnierzy gen. Władysława Andersa. Niedźwiedź ten brał udział w bitwie o Monte Cassino, a w jednostce nadano mu stopień kaprala. Wszystkie klasy przygotowały swoim zabawkom prezenty: klasa pierwsza misiową kołysankę, klasa druga wierszyk, zaś klasy trzecie piosenkę i zagadki. Uroczystość była okazją do zakończenia i podsumowania szkolnej akcji Tydzień Czytania Bajek i Baśni, w których jak wiadomo misiaczki jakże często są głównymi bohaterami. Na koniec na dzieci czekała miła niespodzianka: degustacja największego przysmaku Kubusia Puchatka i nie tylko – miodku z kukurydzianymi chrupkami. Uroczystość przygotowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, świetlicy i biblioteki.

Lekcja patriotyzmu w świetlicy szkolnej – listopad 2017 r.
Z okazji Święta Niepodległości dzieci na zajęciach w świetlicy szkolnej utrwaliły symbole i barwy narodowe. Następnie wykonały prace plastyczne, którymi udekorowano sale. Zajęcia te miały na celu kształtowanie postaw patriotycznych oraz rozwijanie poczucia dumy narodowej.

Rok szkolny 2016/2017

Konkurs plastyczny – „Ptaki polskie” – marzec/kwiecień 2017 r.

Uczniowie kl. I-III na zajęciach w świetlicy szkolnej pod kierunkiem p. Jolanty Paruk wykonali prace plastyczne na konkurs „Ptaki polskie” organizowany przez Przedszkole nr 2 w Sokółce. Dzieci miały możliwość poznania różnych gatunków ptaków występujących w Polsce oraz wzbogacić wiedzą o ich warunkach życia. Była to też okazja do rozwijania indywidualnych zainteresowań plastycznych uczniów.
Do przedszkola na konkurs przekazaliśmy prace następujących uczniów: z kl. I a – Szymona Maliszewskiego, Gabrieli Olechno, z kl. II a – Igi Krawiel, Magdaleny Wiszowatej, Zuzi Rećko, Leny Chomczyk, z kl. II b – Amelki Woronowicz, Aleksandry Korzon, z kl. III a – Julii Piskurewicz z kl. III b – Wiktorii Ignatowicz, Julii Sokołowskiej i Patrycji Pawłowskiej.
Powodzenia!

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Mikołaj Kopernik i wszechświat czyli wszystko co w naszej galaktyce” – marzec 2017 r.

Prace plastyczne pod kierunkiem p. Jolanty Paruk wykonały: Julia Repucha, Agnieszka Chłus, Kinga Szustakiewicz – uczennice klasy VI a i  Natalia Kłubowicz  z klasy I a Gim.

Konkurs Plastyczny „Wkrótce Święta” – 15 grudnia 2016 r.

Dziś w ZSO odbył się finał VII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wkrótce święta”, który już na stale wpisał się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości. Do wspólnego malowania i twórczej plastycznej zabawy przystąpiły dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych miasta i gminy Sokółka w wieku od pięciu do trzynastu lat. Jury w składzie: panie Anna Andrzejewska, Maria Zauliczna, Ewa Ancypo, Małgorzata Chociej, Monika Klim, Ewa Harasimowicz, Jolanta Paruk, oceniło 184 prace dostarczone z piętnastu placówek oświatowych. Komisja miała nie lada kłopot, gdyż wszystkie dzieła były pełne dziecięcej fantazji, twórczej ekspresji i artystycznego zaangażowania, a oryginalne techniki plastyczne podwyższały ich wartość artystyczną. Niezwykle ciekawe prace dotarły ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, urzekając wszystkich wyjątkowo ciepłą i osobistą interpretacją tematu. Ostatecznie nagrodzono i wyróżniono 73 prace, przyznając miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nagrodzeni artyści otrzymali nie tylko dyplomy, ale i wspaniałe nagrody rzeczowe ufundowane przez życzliwych sponsorów.

Pomysłodawczynią konkursu, organizatorką oraz autorką wspaniałej dekoracji jest nauczycielka świetlicy ZSO pani Jolanta Paruk. Konkurs współorganizowali nauczyciele świetlicy i edukacji wczesnoszkolnej: panie: Ewa Harasimowicz, Danuta Szczesiul, Lucyna Dowgiert, Dorota Kamińska, Barbara Chancewicz, Zofia Kowalczuk, Barbara Borowska. Pomocy technicznej udzielili panowie Andrzej Ignatowicz i Radosław Kacunel.

Plastyczne inspiracje

Nasza szkoła przystąpiła do projektu realizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy „Od tradycyjnego rzemiosła do nowoczesnych technik artystycznych”, finansowanego ze środków Programu „Działaj lokalnie”.
Dzieci z klas młodszych pod kierunkiem p. Jolanty Paruk uczestniczyły w warsztatach plastyczno-ceramicznych w SOSW. Z klasy II a: Lena Chomczyk, Weronika Dargiewicz, Zuzia Rećko, Martyna Sawicka. Z klasy III b: Julia Sokołowska, Zofia Ciechacka, Patrycja Pawłowska, Ignatowicz Wiktoria, Ignatowicz Aniela, Ignatowicz Natalia, Karp Patrycja. Uczestniczki warsztatów pracowały na nowym materiale –glinie plastycznej. Twórcze pomysły dzieci przyczyniły się do wykonania ciekawych i efektownych prac. Wszyscy byli zadowoleni z wytworów swojej pracy i zdobytych nowych doświadczeń.

Andrzejkowe wróżby – 24 listopada 2016 r.

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Dziś tradycyjne andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy i wspólne spędzenie czasu w gronie rówieśników. W zaczarowany świat magii i wróżb w dniu dzisiejszym przeniosły się dzieci z klas początkowych naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęło się od okrzyku „Aby wróżby się spełniły, musisz grzeczny być i miły”. Siedząc w magicznym kręgu, dzieci zapoznały się z gawędą na temat ludowych tradycji andrzejkowych. Na uroczystości pojawiły się andrzejkowe wróżki: Dobre Serce, Pracuś, Sprawiedliwa Rączka i Dobroć, które przy pomocy rekwizytów przepowiadały dzieciom przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Uczestnicy imprezy wróżyli sobie też, przebijając szpilką papierowe serce z napisanymi imionami, losowali karty z przepowiednią i magiczne żetony. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Na zakończenie spotkania dzieci dostały magiczne cukierki, które miały moc spełniania wszystkich życzeń.
Spotkanie przygotowały nauczycielki świetlicy przy współpracy z młodzieżą ze Szkolnego koła PCK.

Rok szkolny 2015/2016

Plastyczne inspiracje w Bricomarche – 1 grudnia 2015 r.

Z inicjatywy pani Ewy Trochim, pracownika Bricomarche, uczennice z naszej szkoły zostały zaproszone na przedświąteczne warsztaty plastyczne. Z różnorodnych materiałów i błyskotek wykonały ozdoby choinkowe, które zdobią sklepową choinkę. Dzieci wykazały się twórczą inwencją i pomysłowością. W nagrodę otrzymały drobne upominki. Uczennice pracowały pod okiem p. Jolanty Paruk.

 

Rok szkolny 2014/2015

Andrzejki szkolne – 27 listopada 2014 r.

Jest taki jeden dzień w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków młode panny w noc świętego Andrzeja, a kawalerowie w wigilię świętej Katarzyny zbierali się, aby zgłębić tajemnice swojej przyszłości. Również dziś, mimo postępu i nowoczesności, Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Z tego też powodu nasi uczniowie z klas I-IV szkoły podstawowej spotkali się, aby porozmawiać o tej miłej tradycji, wylosować wróżby, pobawić się, zintegrować z kolegami i miło spędzić czas. Wielką atrakcją spotkania była obecność pięknych i tajemniczych wróżek, na co dzień uczennic klas trzecich gimnazjum działających w Szkolnym Kole PCK. Wszyscy uczestnicy zabawy na koniec zostali poczęstowani magicznymi cukierkami, które zapewniły dobry humor na resztę dnia. Andrzejkowe spotkanie przygotowali nauczyciele świetlicy, panie Jolanta Paruk, Danuta Szczesiul i Ewa Harasimowicz przy współpracy z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej.

 Rok szkolny 2013/2014

Spotkanie Integracyjne Świetlic Szkolnych

„Ilustracje do wierszy Barbary Chomko”

Na zajęciach w świetlicy szkolnej dzieci z kl. I poznały twórczość regionalnej pisarki pani Barbary Chomko. Z zainteresowaniem wysłuchały licznych wierszy o różnorodnej tematyce min. „Brzoza”, „Pingwin”, „Muchomor”, „Kran”, „Trawa”, „Dąb”, „Ślimak”, „Łąka”. Następnie uczniowie bardzo chętnie wykonali prace plastyczne do wysłuchanych utworów. Najciekawsze zostaną przekazane na konkurs plastyczny do Filii nr 1 Biblioteki Publicznej w Sokółce.
Powodzenia!

IV Edycji Konkursu Plastycznego „Człowiek w lesie” 

Już po raz drugi uczniowie klas I-VI z Zespołu Szkół Ogólnokształcących wzięli udział w IV Edycji Konkursu „Człowiek w lesie” organizowanym przez Nadleśnictwo Czarna Białostocka. Konkurs ma na celu rozwijanie i pogłębianie zainteresowań przyrodniczych oraz wyrabianie poczucia współodpowiedzialności za środowisko przyrodnicze. Dzieci wykonały bardzo dużo prac, ale tylko najciekawsze zostały zakwalifikowane do następnego etapu. Są to prace następujących uczniów:

Klasa I: Piotr Kłubowicz, Alan Woronowicz, Fabian Matuk, Anna Sadowska.
Klasa II: Klaudia Taudul, Kornel Wróblewski, Tomasz Ołowski, Mateusz Domin, Aleksandra Rokicka, Karolina Witulska, Oliwia Reszuta, Dominika Szustakiewicz, Julia Anastazja Dębko.
Klasa III: Agnieszka Chłus, Kinga Szustakiewicz, Dariusz Krokos.
Klasa V: Julia Kostrzewska

Wszystkim dzieciom życzymy powodzenia!

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „ Cztery Pory Roku na Podlasiu”
Dzieci z klas I-III na zajęciach w świetlicy szkolnej po raz kolejny wykonały prace na Wojewódzki Konkurs Plastyczny „ Cztery Pory Roku na Podlasiu”. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o własnym regionie, wzbudzenie zainteresowania krajobrazem, przyrodą i kulturą Podlasia oraz rozwijanie twórczej ekspresji dziecka.
Powstały prawdziwe arcydzieła, które zostaną wysłane do SP nr 12 w Białymstoku. Finał konkursu odbędzie się w marcu 2014 r. Powodzenia !

Oto prace i ich autorzy.

Klasa I
Zuzanna Uściłko, Piotr Kłubowicz, Anna Sadowska,Dominika Rećko, Beata Kozłowska, Iga Miron, Karolina Zalewska, Natalia Tołłoczko, Natalia Szumiło, Ewa Puszko, Amina Nahili, Adrian Słoma, Jakub Piotrowski

Klasa II
Karolina Witulska, Julia Anastazja Dębko, Dominika Szustakiewicz, Justyna Masłowska, Julia Miejłuk, Patryk Apanowicz

Klasa III
Agnieszka Chłus, Kinga Szustakiewicz, Dariusz Krokos

Klasa IV
Natalia Kłubowicz, Kinga Puszko

Klasa VI
Magdalena Tur

Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Literacki „Opowieść mojej Babci, Dziadka”
Dzieci z klas I-III SP wykonały w świetlicy szkolnej prace na Międzyszkolny Konkurs Plastyczno-Literacki „Opowieść mojej Babci, Dziadka”. Prace prześlemy do SP nr 2 w Sokółce, wyniki zostaną ogłoszone po feriach. Życzymy powodzenia!
Prace plastyczne i ich autorzy:
Klasa I:
1. Natalia Szumiło
2. Beata Kozłowska
3. Anna Sadowska
4. Jakub Piotrowski
5. Alan Woronowicz

Klasa III:
1. Kinga Szustakiewicz
2. Dariusz Krokos
3. Agnieszka Chłus
4. Natalia Romanik

Prace literackie – wiersze i opowiadania:
Klasa I: Alan Woronowicz, Anna Sadowska, Zuzanna Uściłko, Beata Kozłowska
Klasa III: Dariusz Krokos, Kinga Szustakiewicz, Oliwia Fiłoń, Julia Repucho.

wiersze – Dzień Babci i Dziadka

„Czysty wesoły chodzę do szkoły”
Konkurs plastyczny pod hasłem „Czysty wesoły chodzę do szkoły” został ogłoszony przez firmę ROSSMAN. Uczniowie klas I-III przypomnieli podstawowe zasady przestrzegania zasad higieny osobistej. Następnie, głównie na zajęciach w świetlicy szkolnej, wykonali prace. Za najciekawsze rysunki uczniowie otrzymają niezbędniki higieniczne. Powodzenia!
Oto autorzy prac:
Oliwia Ignatowicz, Iga Miron, Beata Kozłowska, Fabian Matuk, Wiktor Bakun, Wiktoria Minkowska, Karolina Zalewska, Dominika Rećko, Dawid Jakimik, Zuzanna Uściłko, Ewa Puszko, Anna Sadowska, Alan Woronowicz, Piotr Kłubowicz, Natalia Szumiło, Jadwiga Kułak, Kacper Trochim, Adrian Słoma, Iga Kuklicz, Jakub Piotrkowski, Antoni Piskurewicz, Natalia Tołłoczko, Piotr Szymański, Kinga Szustakiewicz, Antoni Chomutnik, Dariusz Krokos, Gabriela Kuklik, Dominika Leosz, Oliwia Fiłoń, Daria Sawoń, Julia Sadowska, Ada Palukiewicz, Julia Repucha, Kamil Kowalewski, Agnieszka Chłus, Natalia Romanik, Karolina Kurza.

Oglądaj prace konkursowe