Świąteczna paczka dla zwierzaczka

Świąteczna paczka dla zwierzaczka – 1-6 grudnia 2016 r.

Od 1 do 6 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym w Sokółce trwała akcja charytatywna „Świąteczna Paczka dla Zwierzaczka”, przygotowana przez Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu. Jej celem było niesienie pomocy tym, którzy nie umieją upomnieć się o swoje – zwierzętom z sokólskiego schroniska.
Do akcji, która miała polegać na przygotowaniu paczek zawierających: karmę, zabawki, koce, poduszki i wszelkiego rodzaju akcesoria potrzebne pieskom i kotom włączyła się cała społeczność ZSO. Każda klasa, bądź uczniowie indywidualnie przygotowywali prezenty dla podopiecznych schroniska. Oddźwięk akcji zaskoczył organizatorów. Bardzo chętnie przyłączyli się do tej inicjatywy i wykonali paczki: burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Sokółce, radni Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Piotr Rygasiewicz z pracownikami OSiR.
Zwieńczeniem akcji było wspólne przekazanie zgromadzonych prezentów. Wszystkich zaskoczyła ilość zawiezionych darów, co jest tylko skromnym świadectwem wielkości współczujących serc osób. Goście zostali oprowadzeni po schronisku i zapoznani z jego codziennymi potrzebami i problemami, zaś młodzież w tym czasie miała okazję do wyprowadzenia psów na spacer pod czujnym okiem wolontariuszy prowadzących schronisko: Wioletty Ciostek, Edyty Doroszko, Elżbiety Jadkowskiej, Elwiry Zabłockiej i Justyny Ignatowicz.
Organizatorzy akcji składają serdeczne podziękowania za zaangażowanie, okazanie serca podopiecznym schroniska i owocną współpracę: burmistrz Sokółki Ewie Kulikowskiej, zastępcy burmistrza Adamowi Kowalczukowi, pracownikom Urzędu Miejskiego w Sokółce, dyrektorowi OSiR Piotrowi Rygasiewicz, pracownikom OSiR, Młodzieżowej Radzie Miejskiej w Sokółce, Wiolecie Ciostek oraz nauczycielom, uczniom i rodzicom ZSO w Sokółce.

Akcję na terenie szkoły nadzorowały panie: Małgorzata Chociej i Monika Klim.