Spotkanie z poetką

Spotkanie z poetką – panią Barbarą Chomko – 19 września 2013 r.
W dniu 19 września dzieci z klas początkowych wzięły udział w autorskim spotkaniu z poetką, sokółczanką, panią Barbarą Chomko. Pisarka należy do Stowarzyszenia Autorów Polskich, a spod jej pióra wyszły takie tomiki poezji „Kącikowe rozmyślania” czy „Wierszowana książeczka-przyjacielem dziecka” oraz opowiadania, bajki, pieśni religijne i psalmy. Pani Chomko opowiedziała krótko z czego czerpie inspiracje, o swoim niezwykłym dzieciństwie, życiu osobistym i artystycznym dorobku. Następnie poetka czytała swoją poezję- częściowo sama, a trochę z pomocą chętnych dzieci. Młodzi odbiorcy docenili błyskotliwe, pełne humoru i dystansu do otaczającego świata wiersze. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych, które najmłodsi uczniowie ZSO wykonali jako ilustracje do utworów pani Barbary.
Z okazji spotkania z dziećmi w szkole na Osiedlu Zielonym poetka napisała przepiękny wiersz pt. „Zielona przyszłość”:

Na osiedlu z wielkim oknem
srebrnej tafli wody
jest siedziba, w której dzieci
uczą się jak zrobić

piękny pejzaż malowany
pędzlem albo kredką.
Piszą. liczą i czytają.
Mądrość łowią wędką?

Nie, bo przecież swoją pracą
osiągają tyle.
mkną na lekcje z książką w ręku