Spotkanie studentów Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego

Wystawa dla dzieci  „Wszystko widzę jako sztukę” – 11 maja 2019 r.

„Wszystko widzę jako sztukę” – to tytuł wystawy sztuki współczesnej  w Galerii Arsenał w Białymstoku. Była ona celem kolejnego wspólnego wyjazdu studentów Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego (Grupa A).Do jej obejrzenia zaprosiła kurator wystawy Ewa Solarz. Studenci przekonali się, że sztuka wcale nie musi być nudna. Dzieci odkrywały sens sztuki samodzielnie. Nikt im nie podpowiadał i nie narzucał, jak mają sztukę rozumieć. Opisy prac opowiadały o pomysłach artystów ale bez tłumaczenia jak powinno się interpretować ich dzieła. Tytuł wystawy  – „Wszystko widzę jako sztukę” został zaczerpnięty z wypowiedzi Julity Wójcik – autorki słynnej Tęczy na Placu Zbawiciela w Warszawie. Wystawa pokazała  różnorodność sztuki. Studenci przekonali się, że w galerii można robić różne rzeczy, np. wyszywać makatki jak Monika Drożyńska, obierać ziemniaki jak Julita Wójcik, śledzić wielkiego pająka jak Bogna Burska czy też rzucać kostkami do gry jak Ryszard Winiarski lub karmić żubry w stroju białego niedźwiedzia jak Cezary Bodzianowski.