Spektakl muzyczny “Zielony Kopciuszek”

Spektakl muzyczny “Zielony Kopciuszek” – 5 kwietnia 2016 r.

“Zielony Kopciuszek” to spektakl muzyczny, który dzieci z klas początkowych obejrzały dziś na scenie sokólskiego kina. Dzięki licznym piosenkom, konkurencjom, zabawom i żartom przeniósł widzów w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały. Przedstawienie miało charakter bajki ekologicznej, przypominającej, jak ważny jest szacunek wobec przyrody i dbałość o najbliższe otoczenie. Dzieci pod okiem aktorów utrwalały zasady segregacji odpadów, uczyły się, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka ze smogiem, poznały negatywne skutki palenia śmieci w domowych piecach. Spektakl, dzięki baśniowej atmosferze połączonej ze współczesnym językiem, zapewnił niezapomniane przeżycia teatralne, efektywną edukację ekologiczną i dużo humoru.
Spektakl przygotował teatr „Kultureska” z Krakowa, a sfinansowała go pani Burmistrz Ewa Kulikowska.