Samorząd 2019/2020

zastępca: Iga Kuklicz
sekretarz: Antoni Piskurewicz

Opiekun SU SP nr 3: mgr  Sławomir Rochalski, mgr Jolanta Steckiewicz

Dyskoteka – 22 listopada 2019 r.

Kiermasz ciast pod hasłem – Zwierzęta kochamy, więc im pomagamy
25 października 2019 r. (piątek) odbył się w naszej szkole kiermasz ciast pod hasłem – „Zwierzęta kochamy, więc im pomagamy”. Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznej karmy oraz środków odrobaczających dla podopiecznych sokólskiego Schroniska dla zwierząt.
Społeczność naszej szkoły jak zwykle nie zawiodła. Pobiliśmy ubiegłoroczny rekord. Zebraliśmy kwotę 2200 zł!!! Szczególne podziękowania należą się wspaniałym Rodzicom naszych uczniów, którzy tak licznie zaangażowali się w akcję piekąc ciasta, babeczki i inne pyszne słodkości. Mogliśmy pobić dotychczasowy rekord, gdyż nie zawiedli też uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy chętnie kupowali ciasta, by pomóc zwierzętom.
Do końca października trwała również zbiórka tekstyliów, zabawek i karmy, które w najbliższym czasie zostaną przekazane do schroniska.
Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję, serdeczne podziękowania składają organizatorzy: Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski.

Samorząd 2018/2019

przewodnicząca: Karina Miron
zastępca: Agnieszka Ancypo
sekretarz: Julia Sadowska

Opiekun SU SP nr 3: mgr Katarzyna Chociej, Sławomir Rochalski

Janusz Korczak już blisko sto lat temu napisał Nie ma dzieci – są ludzie oraz Dziecko – już mieszkaniec, obywatel i już człowiek. Nie dopiero będzie, a już […]

Prawa i obowiązki dziecka zawarte są w Konwencji Praw Dziecka.

Prawa Dziecka- obejrzyj prezentację

AKCJE SAMORZĄDU SZKOLNEGO

Drzwi do wiosny – 21 marca

Z okazji powitania wiosny Samorząd Uczniowski przygotował akcję pod hasłem „Drzwi do wiosny”. Zadaniem uczniów było ozdobienie drzwi klasopracowni emblematami związanymi z tą piękną porą roku. Pomysł bardzo przypadł wszystkim do gustu. Na drzwiach pojawiły się kwiaty, bociany, motyle oraz wiosenne hasła. Do szkoły zawitał wiosenny klimat.

Walentynki – 14, 15 lutego 2019 r.

Jak co roku w naszej szkole z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski zajął się tradycyjną pocztą walentynkową, która zawsze dostarcza uczniom wielu miłych wrażeń. Ponadto w dniu 15.02.2019 r również w ramach Walentynek odbył się coroczny już VI teleturniej ‚What song is it’ przygotowany przez nauczycieli języka angielskiego. Konkurs wzorowany na popularnym programie muzycznym „Jaka to melodia?” W tym roku w teleturnieju wzięli udział uczniowie klas VI, VII, VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum. Po zaciętej rywalizacji zwyciężył zespół klasy III a gimnazjum w składzie: Agnieszka Ancypo, Zuzanna Woronowicz i Patrycja Szyszko. II miejsce zajął zespół klasy VIII a w składzie: Julia Sadowska, Oliwia Fiłoń i Maciej Trzasko a miejsce III zespół klasy VII a w składzie: Julia Dębko, Wiktoria Lisowska i Brajan Ignatowicz. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i świetną zabawę.

Pomagamy Asi Szyłak 30 listopada 2018 r.
W dnia 30.11.2018r. Szkoła Podstawowa nr 3 na Osiedlu Zielonym zorganizowała zbiórkę makulatury. Naszym partnerem w tej akcji była Szkoła Podstawowa w Kamionce Starej. Zebraliśmy 3045 kg makulatury, za które uzyskaliśmy 615 złotych. Wszystkie pieniądze ze zbiórki przeznaczyliśmy na pomoc w sfinansowaniu protezy nogi dla Asi Szyłak.

Dzień nauczyciela – 12 października 2018 r.

Samorząd Uczniowski przygotował miłą niespodziankę w postaci poczęstunku domowymi pączkami.

Jubileusz 50 – lecia szkoły – 20 września 2018 r.

Przedstawiciele samorządu wręczyli gościom pamiątkowe upominki.

Samorząd 2017/2018

przewodnicząca: Gabriela Poczobutt Odlanicka kl III a gimnazjum
zastępca: Agnieszka Chłus kl VII a
sekretarz: Kinga Matuk kl III a gimnazjum, Iga Kuklicz kl V a

Opiekun SU SP nr 3: mgr Katarzyna Chociej, Sławomir Rochalski

Walentynkowa V edycja Konkursu „What song is it” – 14 lutego 2018 r.

Walentynki czyli coroczne święto zakochanych były uroczyście obchodzone w Szkole Podstawowej nr 3. Oprócz tradycyjnej „Poczty walentynkowej”, zorganizowanej przez Samorząd Szkolny, która dostarczyła uczniom wielu wrażeń, nie mniejszej dawki emocji dostarczyła V edycja Konkursu „What song is it”, zorganizowana i przygotowana jak co roku przez nauczycieli anglistów z naszej szkoły. Konkurs wzorowany na popularnym programie muzycznym „Jaka to melodia” prowadzonym przez Roberta Janowskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VI i VII szkoły podstawowej, oraz klasy II i III gimnazjum. Konkurs polegał na odgadnięciu tytułu i wykonawcy utworu po usłyszeniu kilku początkowych taktów utworu. Organizatorzy przygotowali około 100 piosenek, których tematem przewodnim była miłość. Trzeba przyznać, że uczestnicy konkursu wykazali się profesjonalną niemal wiedzą, w większości bezbłędnie odgadując usłyszane utwory i wykonawców. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa III a gimn. w składzie: Karolina Borowska, Kinga Matuk, Emilia Puciłowska. II miejsce przyznano klasie IIa gimnazjum: Agnieszka Ancypo, Zuzanna Woronowicz, Szymon Dowgiert. Natomiast zaszczytne III miejsce zajęli reprezentanci klasy VII SP: Julia Sadowska, Oliwia Fiłoń i Maciek Trzasko Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.

Maratonu Pisania Listów – 8 grudnia 2017 r.

8 grudnia klas 2a gimnazjum wraz z wychowawcą Katarzyną Chociej wzięła udział w trzeciej edycji Maratonu Pisania Listów organizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Sokółce. Jest to międzynarodowa akcja organizowana przez Amnesty International, polega na pisaniu listów w obronie niesłusznie uwięzionych osób w różnych krajach.

ARCHIWUM:

Samorząd ZSO w Sokółce