Rozstrzygnięcie Konkursu „Szopka Bożonarodzeniowa”

Rozstrzygnięcie Konkursu  – 19 grudnia 2016 r.
Dnia 19 grudnia 2016 roku komisja w składzie: Małgorzata Chociej, ks. Mateusz Dobrzyński, Monika Klim, Jolanta Paruk, Małgorzata Zieziula, wyłoniła laureatów konkursu:
w kategorii uczniów gimnazjum:
I miejsce: Wiktoria Żygieło kl. I B
II miejsce: Julia Druć kl. I B
III miejsce: Hubert Taudul kl. II A
w kategorii uczniów SP klas 1-3:
I miejsce: Michał Klim kl. 2 a
I miejsce: Patrycja Pawłowska kl. 3b
II miejsce: Aleksandra Jóźwik kl. 2 a
II miejsce: Natalia Bogusławska kl. 3 b
III miejsce: Natalka Białobłocka kl. 3 a
w kategorii uczniów SP klas 4-6:
I miejsce: Julia Dębko kl. 5 a
I miejsce: Agnieszka Chłus kl. 6 a
II miejsce: Justyna Masłowska kl. 5 a
II miejsce: Mateusz Domin kl. 5 a
III miejsce: Kornel Wróblewski kl. 5 a
Wyróżnione zostały prace: Oliwii Paszko kl. I A, Moniki Płońskiej kl. I B, Dominiki Rećko kl. 4a, Natalii Szumiło kl. 4a oraz Jadwigi Kułak i Ewy Puszko z kl. 4a.
Uczestnicy konkursu mieli całkowitą dowolność form plastycznych, rozwiązań technicznych i doboru materiałów. Najwyżej ocenione zostały szopki, których elementy wykonane zostały własnoręcznie (a nie kupione).
Celem konkursu było:
• kultywowanie wśród uczniów tradycji wykonywania szopek;
• poznanie i zapamiętanie wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa;
• poznanie chrześcijańskiej wymowy świątecznych zwyczajów związanych z domowym przygotowaniem szopki bożonarodzeniowej.
Uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy. Wszystkie prace wykonane były na bardzo wysokim poziomie i niezwykle trudno było wyłonić te najlepsze.
20 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących została otwarta pokonkursowa wystawa szopek bożonarodzeniowych, a nagrody zostaną wręczone podczas uroczystości Jasełek.