Powitanie wiosny

Klasy młodsze witają wiosnę – 21 marca 2018 r.

W dniu 21 marca dzieci z klas I-III wraz z wychowawczyniami i nauczycielami świetlicy, wzięły udział w uroczystości Powitania Wiosny. Aby podkreślić radosny nastrój spotkania oraz trochę na przekór nieprzyjemnej aurze, wszyscy przyszli ubrani na zielono. Spotkanie rozpoczął wspólny taniec „Wiosna – narodziły się motyle”, który wprowadził pozytywną energię i rozbawił dzieci. Następnie uczniowie z klasy IIIa przedstawili krótką inscenizację „Nadejście Wiosny”, z zabawnymi wierszykami, scenką dramową i skocznymi piosenkami. Uczniowie z klasy Ia i III b zaprezentowali piosenkę „Witaj, wiosno”, a klasa II a przygotowała wiosenną poleczkę. Kolejnym punktem programu był Szkolny Konkurs Recytatorski „Witaj, wiosno”, w którym wzięło udział kilkunastu wykonawców. Rozstrzygnięto też Szkolny Konkurs Plastyczny „Zwiastuny wiosny”. W oczekiwaniu na werdykt jury dzieci obejrzały film o wiosennych zmianach w świecie roślin i zwierząt.