Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej

Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej – 24 października 2013 r.
25 listopada 2013 r. to wielki dzień uczniów klasy pierwszej „a” ZSO, gdyż w tym dniu maluchy złożyły uroczyste ślubowanie i oficjalnie dołączyły do grona uczniów. Na ten szczególny moment z niecierpliwością czekali nie tylko pierwszoklasiści, ale też ich najbliżsi oraz cała społeczność szkoły. Uroczystość uświetniło wielu miłych gości: wychowawczyni i pani dyrektor z przedszkola „Zielony Zakątek”, pan dyrektor ZSO Adam Kowalczuk, nauczyciele uczący pierwszaków, przewodniczący Samorządu Szkolnego, rodzice. Najmłodsi uczniowie stanęli na wysokości zadania i wspaniale pochwalili się swoimi talentami: recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a także tańczyli. Po programie artystycznym odbyła się część oficjalna. Jej punktem kulminacyjnym było złożone na sztandar szkoły ślubowania, w którym dzieci przyrzekły sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków i przynosić swojej szkole dumę. Następnie pan dyrektor oraz wychowawczyni, pani Zofia Kowalczuk, dokonali aktu pasowania na ucznia. Oprócz pamiątkowych dyplomów dzieci otrzymały też drobne upominki od kolegów z Samorządu Szkoły oraz wiele serdecznych życzeń. Spotkanie zakończyły wspólne zabawy oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.