Na sztuce w Operze Podlaskiej

Na sztuce w Operze Podlaskiej – 23 lutego 2016 r.

Dziś dzieci z klas I-III były na wycieczce w Operze Podlaskiej na sztuce „Adonis ma gościa”.
To wspaniała muzyczna opowieść o spotkaniu dwóch ptaków. Adonis, przepiękna papuga, przekonana jest o doskonałości swojego życia i nie rozumie, że jego królestwo to przecież klatka. Błogą i pozornie szczęśliwą egzystencję Adonisa przerywa niespodziewane zetknięcie z Węglem – wroną, której życie różni się od codzienności uwięzionego ptaka. Początkowo te dwie istoty z zupełnie różnych światów nie mogą znaleźć wspólnego języka, jednak kolejne zdarzenia sprawiają, że ptaki zaczynają się lubić. Spektakl opowiada o możliwości ujrzenia w kimś innym, odmiennym, kogoś, kto pozwoli nam spróbować myśleć inaczej, zwrócić uwagę na inne cechy, wybrać inne zalety. To również opowieść o przyjaźni, odwadze i trudnej sztuce pokonywania własnych słabości. Po spektaklu dzieci zwiedziły dużą scenę oraz obejrzały ją z wysokości górnego balkonu.