Na Baśniowym Szlaku

Na Baśniowym Szlaku – 14 czerwca 2017 r.

„Wioska Wesołych Wędrowców” to przystanek na Baśniowym Szlaku na Suwalszczyźnie. Znajduje się w Nowej Wsi przy ośrodku „Maniówka”, około 9 km od Suwałk. Patronami Wioski są Janek Wędrowniczek i Krasnoludek Podziomek, bohaterowie bajek Mari Konopnickiej, która przez znaczną część swego życia związana była z Suwałkami. To właśnie to niezwykłe miejsce odwiedziły dzieci z klas Ia, IIa i IIb w dniu 14 czerwca. Na Wesołych Wędrowców czekały zadania do wykonania w Kasinej zagrodzie, w „lesie”, którym szedł Janek Wędrowniczek i na bocianiej łące. Dzieci znalazły tu stragan pani Marcinowej, wiejskie obejścia, „pasły” stadko owiec, szukały w dziupli krasnoludka. Szczególną atrakcją był górujący nad całością wiatrak. Ciekawym doświadczeniem było wspólne przygotowanie i pieczenie ciasteczek, które smakowały wszystkim wybornie. Po kiełbaskach z ogniska dzieci pojechały do Augustowa, na spacer po przystani i centrum miasta. Na szczęście dopisała pogoda, ciemne chmury trochę postraszyły z rana, ale przez większą część dnia było słonecznie i ciepło. Na pamiątkę wycieczki każdy dostał mapę Baśniowego Szlaku oraz zakładki do książek.