Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych – 29 maja 2015 r.

W dniu 29 maja 2015r.  w Zespole Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym odbył się V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „KWoKA 2015”. Udział wzięły dziewięcioosobowe reprezentacje trzech sokólskich gimnazjów: Gimnazjum numer 1, Gimnazjum numer 2 z Osiedla Zielonego oraz Gimnazjum z Zespołu Szkół Integracyjnych. Uczestnicy podzieleni na dziewięć trzyosobowych zespołów zmagali się z tematyką kultury, historii, geografii, zwyczajów i polityki, krajów takich jak: USA, Kanada, Anglia, Szkocja, Walia, Irlandia, Australia i Nowa Zelandia.

Konkurs  składał się z trzech etapów, w każdym z nich drużyny odpowiadały na pięć wylosowanych przez siebie pytań. Po każdym z etapów z konkursem żegnały się trzy drużyny z najmniejszą ilością punktów. W rezultacie dwugodzinnych zmagań do finału awansowały dwie drużyny z Zespołu Szkół Integracyjnych i drużyna z Gimnazjum nr 2 na Osiedlu Zielonym. Ostateczny wynik rozgrywek obserwowanych wnikliwie przez komisję konkursową w składzie: pani Dorota Horczak, pani Katarzyna Chociej i pan Bartosz Wojciechowski, przedstawia się następująco:

I miejsce drużyna „Yellow team” z ZSI w składzie: Aleksandra Giba, Anita Jalali, Angelika Prokopczyk.

II miejsce drużyna  „Red team” z ZSI w składzie: Aleksandra Jacewicz, Szymon Andrzejewski, Przemysław Fidziukiewicz.

III miejsce drużyna „Orange team” z ZSO w składzie: Jakub Kozłowski, Jan Sadowski, Maciej Żuk.

Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymały atrakcyjne nagrody (słuchawki, elektroniczne kolumny, USB, readersy), pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe gadżety. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez sponsorów konkursu: Metal Fach Sokółka, Genes, H.A.Czarneccy oraz wydawnictwa: Oxford University Press oraz Macmillan Polska. Organizatorzy pani Katarzyna Chociej oraz pan Sławomir Rochalski składają serdeczne podziękowania uczestnikom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie konkursu. Dziękujemy i zapraszamy za rok!