Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Wkrótce Święta”

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Wkrótce Święta” – 14 grudnia 2017 r.

Dziś w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się finał VIII Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wkrótce święta”. Konkurs na stałe zapisał się w kalendarzu szkolnych imprez i niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży miasta i gminy Sokółka. Pomysłodawczynią i główną organizatorką jest pani Jolanta Paruk, która do wspólnego malowania zaprasza uczniów w wieku od 5 do 14 lat. Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się od inscenizacji w wykonaniu uczniów klasy pierwszej i czwartej, która wprowadziła w atmosferę nadchodzących świąt oraz przypomniała bożonarodzeniowe tradycje. Goście obejrzeli też prezentację przedstawiającą nagrodzone prace oraz ich autorów. Następnie pani Jolanta Paruk, wraz z gośćmi specjalnymi uroczystości: panią Burmistrz Sokółki Ewą Kulikowską, panią Agnieszką Marchiel z Urzędu Miasta oraz panią dyrektor Anną Andrzejewską, podały wyniki konkursu. Spośród nadesłanych 186 prac z 14 placówek oświatowych, nagrodzono i wyróżniono 61. Jury miało trudne zadanie, ponieważ wszystkie obrazy były niepowtarzalne, pomysłowe, a zastosowane w nich techniki oryginalne i godne uznania. Młodzi artyści zostali uhonorowani dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, które ufundowali:

Burmistrz Sokółki pani Ewa Kulikowska
KattLett, autorka komiksów pani Michalina Daszuta
Metal-Fach
Bank Pekao
Piekarnia „Jaskółka”
Bank Spółdzielczy w Sokółce
Biuro- Serwis Marcin Dylewski
Sklep Lewiatan
Księgarnia „A KuKu…”
Bank PKO BP

Wyrazy podziękowania popłynęły do sponsorów, członków komisji konkursowej oraz wszystkich nauczycieli, którzy współpracowali przy przygotowaniu tego spotkania. Spotkanie zakończyło się na słodkim poczęstunkiem.

lista laureatów – zobacz