Kosmiczne spotkanie

Kosmiczne spotkanie – 23 maja 2019 r.

Dnia 23 maja do świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 3 na Osiedlu Zielonym zawitały panie bibliotekarki z Filii Bibliotecznej nr 1 na Osiedlu Zielonym. Tematem spotkania był Dzień Kosmosu.
Zajęcia, tradycyjnie, rozpoczęły się od czytania. Tym razem był to fragment książki Ingo Singera pt. „Mały Koko Smoko w kosmosie”. Po wysłuchaniu lektury dzieci żywo dyskutowały o przeczytanym przez bibliotekarkę fragmencie.
Następnie dzieci zobaczyły jak przy pomocy waty, wody, barwników spożywczych i brokatu można w zwykłym słoiku stworzyć namiastkę kosmosu. Dzieci z zachwytem obserwowały przeprowadzany przez bibliotekarkę pokaz.
Kolejnym etapem spotkania był „Lot w kosmos” – zabawa ruchowa do tekstu K. Kutyły „Lecimy w kosmos”. Dzieci wraz z panią bibliotekarką udały się w kosmiczną podróż – spotkały ufoludka, przeżyły turbulencję i gwiezdną burzę, rozsypywały gwiazdy.
Zajęcia zakończyły się wspólnym zdjęciem i rozdaniem drobnych prezentów – gwiezdnych zakładek do książek.
Kosmiczne spotkanie z dziećmi zostało przygotowane we współpracy z paniami – Ewą Harasimowicz, Jolantą Paruk i Danutą Szczesiul.