Klasy młodsze w Warszawie

Wycieczka do Warszawy -4 czerwca 2014 r.

W dniu 4 czerwca uczniowie z klas początkowych byli na wycieczce w Warszawie. Główny punkt programu to wizyta w Centrum Nauki Kopernik, niezwykłym miejscu samodzielnego eksperymentowania, gdzie wszystko można dotknąć, przesunąć, spróbować przekręcić, przetestować i sprawdzić. Przy wejściu powitał nas interaktywny robot RoboTheSpian, który między innymi potrafi używać cytatów ze znanych polskich i zagranicznych filmów. W galerii „Świat w ruchu” wypróbowaliśmy symulator trzęsienia ziemi, zobaczyliśmy model ludzkiego szkieletu kostnego na rowerze, niektórzy tworzyli filmiki animowane i podziwiali instalację z pęcherzyków powietrza układających się w portrety znanych ludzi. Chłopcy chętnie korzystali z łoża Fakira, testowali refleks na zapalających się lampkach i sprawdzali, czy latający dywan naprawdę lata. Dziewczynki zaś dały się uwięzić w ogromnych mydlanych bańkach. Galeria „Człowiek i środowisko” przybliżyła i tłumaczyła wszystko, co ludzi otacza i wokół nas funkcjonuje: budowę i ruchy Ziemi, tajemnice ludzkiego ciała, upływ czasu . Kolejnym punktem wycieczki było kino 5D, czyli coś dla zainteresowanych mocnymi przeżyciami. Ruchome fotele, maszyny symulujące efekt wiatru, trójwymiarowy ekran, natrysk wodny, efekty dźwiękowe – to wszystko sprawiło, że wszyscy wychodzili z seansu na miękkich nogach, w lekkim oszołomieniu i ogromnym zachwycie. Po zwiedzeniu Starego Miasta i posiłku w KFC ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Mimo ogromnych utrudnień ruchu z powodu wizyty pana prezydenta USA, w zgodnej opinii dzieci wycieczka do naszej stolicy była bardzo udana.