Jasełka – 18 grudnia 2019 r.

Dziś w naszej szkole odbyła się uroczystość Jasełek, połączona z opłatkowo-wigilijnym spotkaniem, organizowanym jak co roku przed Bożym Narodzeniem. Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Burmistrz Adam Kowalczuk, przewodnicząca Rady Rodziców pani Izabela Parchanowicz, ksiądz proboszcz Bogusław Urban, ksiądz kanonik Józef Kuczyński, emerytowana nauczycielka pani Lucyna Dowgiert. Nie zabrakło też pracowników dydaktycznych i administracyjnych, rodziców oraz dzieci i młodzieży naszej placówki. Jasełkowa inscenizacja, przygotowana przez uczniów kl. Va, Vb, VIa pod okiem pani Małgorzaty Zieziula i pani Marty Jóźwik, wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój i przypomniała, jak ważny jest duchowy wymiar Bożego Narodzenia. Doskonale sprawdził się pomysł ze wspólnym kolędowaniem, bo i Jasełka zyskały na atrakcyjności, i wszyscy mogli poczuć się członkami szkolnej wspólnoty. Wszyscy goście otrzymali w upominku choinkową ozdobę przygotowaną przez uczniów Samorządu Szkolnego i ich opiekunów p. Martę Jóźwik i pana Sławomira Rochalskiego. Spotkanie zakończyło wspólne podzielenie się opłatkiem i złożenie świątecznych życzeń.