Finał IV Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wkrótce Święta”

Finał IV Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wkrótce Święta” – 12 grudnia 2013 r.
W dniu 12 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym w Sokółce odbył się finał IV Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wkrótce Święta”. Konkurs ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, w tym roku zgłoszono aż 340 prac ze szkół podstawowych Sokółki oraz powiatu sokólskiego. Pomysłodawczyni i organizatorka tej akcji, pani Jolanta Paruk nie jest tym zdziwiona – „Twórczość plastyczna jest naturalną potrzebą młodego człowieka, daje dużo satysfakcji, pozwala wyrazić emocje i uwrażliwia nie tylko artystycznie”. Należy podkreślić, że wszystkie prace były pełne dziecięcej fantazji i twórczej ekspresji oraz doskonale wprowadzały w atmosferę nadchodzącego Bożego Narodzenia. Przy okazji stworzyły niezwykłą galerię: kolorową, radosną, świąteczną. Szczególną uwagę zwracały prace uczniów z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusz Korczaka, ze względu na ciepłą i osobistą interpretację tematu. Jury pod przewodnictwem pani dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy, Barbary Kundzicz, nagrodziło i wyróżniło 66 prac, które można było podziwiać nie tylko na wystawie, ale i w trakcie towarzyszącej wręczaniu dyplomów i nagród prezentacji multimedialnej. Organizatorzy, nauczyciele świetlicy i edukacji wczesnoszkolnej, za życzliwość i wsparcie serdecznie dziękują sponsorom:
Apteka „Nowa Farmacja” – pani Aneta Krot
Bank PKO SA – pani Celina Paszko