Dzień Ziemi – 28 kwietnia 2017 r.

Światowy Dzień Ziemi to nazwa prowadzonej corocznie akcji, mającej na celu promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Moment przyrodniczej refleksji jest konieczny nie tylko po to, by pochylić się nad losem naszej planety, ale też by nie popełniać wobec niej kolejnych błędów. Nasza szkoła od wielu lat przyłącza się do działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Dziś panie Jolanta Steckiewicz i Joanna Chłus przygotowały spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej, a gośćmi honorowymi byli pan Burmistrz Adam Kowalczuk i pani dyrektor Anna Andrzejewska. Dekorację stanowiły plakaty wykonane przez młodsze dzieci, na których oprócz wiosennych drzew – symbolu biologicznego życia, znalazły się też ułożone przez nie sentencje i wierszyki dotyczące ochrony środowiska. Akademię rozpoczęły prezentacje multimedialne przygotowane przez zespoły w składzie: Oliwia Filoń, Julia Sadowska, Julia Repucha, Agnieszka Chłus, Kinga Szustakiewicz, Daria Sawoń. Następnie odbył się pokaz ekologicznych nakryć głowy, w którym wystąpili projektanci i modele z klas IV-VI i I gimnazjum. Jak bardzo oryginalne kapelusze i czapki trafiły widowni do gustu mogą świadczyć gromkie brawa, salwy śmiechu i okrzyki zachwytu widowni. Za twórczą pracę uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Sokółki. Imieniny Ziemi nie mogły się obejść bez piosenek i wiosennego tańca, trochę na przekór deszczowej, niemalże jesiennej aurze. Po dzisiejszym dniu na pewno Ziemi przybędzie nowych przyjaciół.