Jestem Eko i Logiczny – 15 maja 2019 r.

Szkolne obchody Dnia Ziemi w SP 3 odbyły się 15 maja 2019 r. Uroczystość rozpoczęła inscenizacja słowno – muzyczna o tematyce ekologicznej. Uczniowie przypomnieli zasady segregacji odpadów i jej rolę. Przedstawili przyczyny i skutki kwaśnych opadów oraz wkład człowieka w ich powstawanie. Zaprezentowali znaki stosowane na opakowaniach produktów, które kupujemy i wyjaśnili ich znaczenie.
Odbył się również Konkurs na Najzabawniejszy Strój Wykonany z Surowców Wtórnych, w którym wzięli udział uczniowie z klas 5-8 SP. Wykonane przez nich prace cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i podziwem publiczności. Prezentacja strojów polegała nie tylko na ich pokazaniu, ale też omawiane były elementy wykonania. Uczestnicy przedstawiali nazwę stroju i często zabawne historyjki z nim związane.

Wyniki Konkursu na Najzabawniejszy Strój Wykonany z Surowców Wtórnych
I miejsce – Natalia Białobłocka i Zuzanna Kiszkiel
II miejsce- Patrycja Pawłowska i Natalia Ignatowicz
III miejsce- Patrycja Karp i Wiktoria Ignatowicz