„Dzień zdrowego śniadania”

Dzień Zdrowego Śniadania – 7 listopada 2014 r.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokółce od kilku lat biorą udział w programie edukacyjnym „Owoce i warzywa w szkole”, realizowanym przy współpracy z Agencją Rynku Rolnego, oddział w Białymstoku, oraz w programie „Szklanka mleka”. Placówka przyłącza się też do obchodzonego 8 listopada Dnia Zdrowego Śniadania – działania w ramach strategii Partnerstwo dla Zdrowia. Celem tych poczynań jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych poprzez zwiększenie udziału produktów bogatych w witaminy, zdrowych i niezbędnych do prawidłowego rozwoju młodych organizmów. Dziś, kiedy wszechobecna jest żywność wysoko przetworzona, szybkie i niezdrowe przekąski, gdy na każdym kroku kuszą słodycze, temat wydaje się być trafiony w dziesiątkę. Dzisiejsze spotkanie, łączące treści wszystkich realizowanych programów prozdrowotnych, miało szczególnie interesujący przebieg. Trzecioklasiści pod okiem wychowawczyni, p. Barbary Tolko przygotowali inscenizację „O warzywach, owocach i słodyczy złych mocach”. Szkolna pielęgniarka wygłosiła pogadankę o racjonalnym odżywianiu, piramidzie zdrowia oraz o tym, jak dbać o kondycję fizyczną i sprawność umysłu. Agencja Rynku Rolnego w Białymstoku, którą reprezentował pan Przemysław Jarecki, przygotowała miłą niespodziankę: produkty niezbędne do przygotowania zdrowego śniadania. Dzieci ten najważniejszy posiłek dnia przygotowały wspólnie z zaproszonymi na spotkanie rodzicami. Uroczystość przygotowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i świetlicy ZSO na Osiedlu Zielonym.

Do akcji  włączyli się też uczniowie klas IV- VI. Pod okiem nauczycielki techniki p. Małgorzaty Chociej wykonali pyszne i zdrowe kanapki.