Dzień Edukacji Narodowej – 12 października 2018 r.

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Na sali gimnastycznej zebrali się nauczyciele, uczniowie, rodzice, pracownicy administracji i obsługi. Gościem specjalnym była Pani Izabela Parchanowicz – przewodnicząca Rady Rodziców. W tym roku zrezygnowano z poważnej akademii. Uczniowie klasy ósmej pod artystycznym okiem pani Katarzyny Daszuta, przygotowali skecze i scenki o szkole na wesoło. Pomysł ogromnie przypadł do gustu publiczności, o czym świadczyły rozbrzmiewające co chwila salwy śmiechu i burze braw. Dzieci z klas pierwszych pięknie zaśpiewały okolicznościowe piosenki, a Julka Jacewicz i Gabrysia Rygasiewicz podbiły serca widzów występem solo z utworem „Nasze polskie ABC”. Nie zabrakło też występów tanecznych dziewczynek z zespołu „Rytm” oraz wygimnastykowanych i sprawnych fizycznie cheerleaderek „Crazy Fogg”. Pani dyr Anna Andrzejewska wręczyła nagrody wyróżniającym się pedagogom. Miłą niespodziankę przygotował Samorząd Uczniowski w postaci poczęstunku domowymi pączkami.