Dzień Dziecka na sportowo

Dzień Dziecka na sportowo – 1 czerwca 2016 r.

Dnia 1 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej i I-III Gimnazjum rozpoczęli ten dzień zajęciami z wychowawcą podczas których powstały plakaty promujące sport i zdrowy styl życia. Następnie klasy IV-VI wzięły udział w Szkolnej Olimpijce na sali gimnastycznej. Reprezentanci każdej klasy w grupach 6 osobowych rywalizowali w 12 konkurencjach po których wyłoniliśmy zwycięzców:
I miejsce zdobyła klasa VI
II miejsce zdobyła klasa V
III miejsce zdobyła klasa IV
Podczas trwania Olimpijki uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w Turnieju piłki nożnej chłopców oraz Turnieju piłki siatkowej dziewcząt na Orliku. Wyniki Turnieju piłki siatkowej:
I miejsce – klasa IIIb
II miejsce – klasa II a i b
III miejsce – klasa III a
IV miejsce – klasa I a
V miejsce – klasa I b
Turniej piłki nożnej nie został rozegrany do końca z powodu złych warunków pogodowych i zostanie rozstrzygnięty w najbliższym czasie.
Klasy IV-VI po Olimpijce i krótkiej przerwie na zregenerowanie sił przystąpiły do Turnieju piłki ręcznej drużyn mieszanych w którym klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
I miejsce drużyna klasy VI
II miejsce drużyna klasy V
III miejsce drużyna klasy IV

Dzień sportu przygotowali: p. Katarzyna Chociej, p. Andrzej Ignatowicz i p. Radosław Kacunel.