Dokarmiamy ptaki przez całą zimę

Dokarmiamy ptaki przez całą zimę – uczymy się odpowiedzialności za losy zwierząt i dbamy o środowisko naturalne.

Uczniowie klas I-III na zajęciach w świetlicy szkolnej zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków zimą. Dowiedziały się, że jest to trudny dla nich czas, dlatego należy im pomagać. Dzieci wysłuchały licznych opowiadań i wierszy min. „Spotkanie w karmniku” i „O wróbelku Elemelku, pustym brzuszku i rondelku” oraz wykonały prace plastyczne na temat „Ptaki w karmniku”, „Zimę kochamy, ptaki dokarmiamy”. W czasie zajęć dowiedziały się też jakie ptaki zostają na zimę w Polsce, a które odlatują do ciepłych krajów. Dzieci zdobyły wiedzę na temat dokarmiania ptaków, czym można je dokarmiać, systematycznie obserwowały skrzydlatych przyjaciół oraz podczas spacerów uzupełniały pokarm w karmnikach. O to, aby ptaki nie były głodne zadbali następujący uczniowie: Zofia Kozłowska, Kinga Januszkiewicz – kl. III b, Julia Szydłowska, Aleksander Jusza, Magda Borowik – kl. II a, Wiktoria Szydłowska, Wiktoria Kiejko, Filip Jelsk i- kl. I b, Filip Jelski – kl. I a.
Na szczególną pochwałę i słowa uznania zasługują rodzice uczniów, którzy dostarczyli karmniki: Magdy Borowik kl. II a, Wiktorii Kiejko kl. I b, Filipa Jelskiego kl. I a, Stanisława Szydłowskiego kl. II a, Julii Szydłowskiej kl. II a i Wiktorii Szydłowskiej kl. I b, Filipa Jelskiego kl. I b.
Skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni, a my mamy satysfakcję z tego, że możemy pomóc ptakom i zachęcamy wszystkich do aktywnej ochrony przyrody.
Uczniowie za wzorową postawę otrzymają pozytywne uwagi w dzienniku.