Zabawa andrzejkowa – 27 listopada 2014 r.

Jest taki jeden dzień w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków młode panny w noc świętego Andrzeja, a kawalerowie w wigilię świętej Katarzyny zbierali się, aby zgłębić tajemnice swojej przyszłości. Również dziś, mimo postępu i nowoczesności, Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Z tego też powodu nasi uczniowie z klas I-IV szkoły podstawowej spotkali się, aby porozmawiać o tej miłej tradycji, wylosować wróżby, pobawić się, zintegrować z kolegami i miło spędzić czas. Wielką atrakcją spotkania była obecność pięknych i tajemniczych wróżek, na co dzień uczennic klas trzecich gimnazjum działających w Szkolnym Kole PCK. Wszyscy uczestnicy zabawy na koniec zostali poczęstowani magicznymi cukierkami, które zapewniły dobry humor na resztę dnia. Andrzejkowe spotkanie przygotowali nauczyciele świetlicy, panie Jolanta Paruk, Danuta Szczesiul i Ewa Harasimowicz przy współpracy z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej.