Akcja „Sprzątanie świata – Polska 2016”

Akcja „Sprzątanie świata – Polska 2016” zakończona! – 19 września 2016 r.
23 ogólnopolska akcja sprzątania świata odbyła się w dniach 16-18 września 2016r. W tym roku przyświecało jej hasło: „Podaj dalej … drugie życie odpadów”. Co roku do akcji przyłącza się kilka milionów wolontariuszy w całej Polsce. W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sokółce akcja odbyła się 19 września 2016 r. Głównym przesłaniem akcji było uczenie szacunku do przedmiotu poprzez unikanie odpadów oraz promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji. W tej edycji kampanii organizatorzy chcieli zwrócić uwagę społeczeństwa na ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności oraz pokazać jak wielki wpływ mają one na środowisko naturalne. Nauczyciele podczas zajęć technicznych, edukacji dla bezpieczeństwa oraz na godzinach wychowawczych przypominali uczniom, iż dbałość o otaczające środowisko to nasz obowiązek, utrwalili zasady segregacji odpadów. Z misją przywrócenia czystości osiedla i terenu szkoły wyruszyły klasy: 5a pod opieką p. M. Zieziula, Ia gimnazjum pod opieką p. K. Chociej oraz klasy 6a i Ib gimnazjum pod opieką p. Małgorzaty Chociej.

Pamiętaj!
Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!
Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!