Akcja MEN „Razem na Święta”

Szkolne Koło PCK zaprasza uczniów naszej szkoły do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”.
Celem tej inicjatywy jest niesienie pomocy innym oraz budowanie więzi międzypokoleniowych.
Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna akcja będzie miała nieco odmienny charakter. Jednak szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.
Proponujemy następujące działania:
– wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi sąsiadom i wrzucenie do skrzynek pocztowych,
– przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliższej okolicy, przyjaciół,
– udział w zbiórce darów dla schroniska dla zwierząt (karma, makaron, zabawki, smycze, obroże, miseczki, zasłony, tekstylia, poszewki, narzuty, koce, prześcieradła).

Wymienione rzeczy prosimy zostawić w korytarzyku szkoły (podpisane) do 18.12.2020r.

Uczniowie otrzymają pozytywną uwagę z zachowania.